Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyik ismerősöm Londonban...

Egyik ismerősöm Londonban otthagyta a McDonald`s-ot és nem kapta meg az utolsó heti bérét. Lehet őket perelni?

Figyelt kérdés
Én is ott akarom hagyni, de nem tudom hogy kellene. Az ottani manager egy szemét, és ha rendesen beadom a felmondásom, akkor azt is kinézem belőle, hogy nem fog egy munkanapot sem adni vagy csak 1-2-t. Viszont ha meg azt mondom ,hogy bocsi, holnaptól nem jövök, akkor félek, hogy úgy járok, mint az ismerősöm. Az a baj, hogy hiába van "beklokkolás", tehát elektronikusan regisztrálják a munkaidőt, a manager manuálisan bármikor bele tud piszkálni, és át tudja írni azt. Mi a teendő ilyenkor? Jogilag van esély rá, hogyha ilyen történik velem, akkor kártérítést kapjak/ illetve az ismerősöm?

2014. okt. 9. 03:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már ilyen munkahelyem. A megoldás:

Fizetésnapon kell otthagyni, ha mondjuk 5.-én van fizetés akkor így csak öt napod nem fizetik ki. De ha mondjuk 30.-án hagyod ott akkor a teljes hónapod úszik.

2014. okt. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj be egy CAB-ba.(citizens advice bureau) és jelentsd a céget, ott segítenek intézkedni.
2014. okt. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tetro ***** válasza:
Perelni? 20e Ft-ért? Ugye csak viccelsz?
2014. okt. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tetro, nem tudsz olvasni? Írtam, hogy London.. itt eleve egynapi bér 20 ezer forint, csak szólok.
2014. okt. 9. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!