Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megzsaroltak, mit tegyek?

Megzsaroltak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Skypeon felvettem egy "lányt" aki úgy hirdette magát, hogy szeretne camon keresztül szórakoztatni másokat.. beszélgettünk, megmutatta "magát" gondoltam arra, hogy fake ezért figyeltem arra ahogyan ir, stb és passzolt minden. Amikor a camon elküldte az üzenetet akkor igazából is megjött.. nagyon precizen kivolt számitva minden.. igen ekkor jöttek a gondok: levette a felsőjét amivel inspirált és ugye a férfi ha beindul.. kérte hogy mutassam meg a face profilom belinkeltem a fake facebook profilomat amit ő ki is szúrt és mondta hogy nem lesz show ha hazudok. belinkeltem neki egy idegen faceját és mondta hogy ezt már szereti, vetkőzött tovább kérte hogy mutassam meg az arcom eleinte féltem megfordult a fejemben hogy gond lehet belőle de azthittem ez velem nem történhet meg.. megmutattam az arcom utána irta hogy jelöljem be megadta a facebook profilját és bejelöltem az igazi, sajátomról.. ezután irta hogy hacker és megmutatta a videót amit felvett rólam: látni az arcom és közben kielégitem magam. gyorsan töröltem magamat facebookról de belinkelt skypeon kb 10ismerősömet.. irta ha nem akarom hogy elküldje mindenkinek akkor küldjek 400€-t de ha el is küldeném akkor is valószinüleg feltöltené vagy többet zsarolna ki tőlem. fogalmam sincs mit tudnék tenni. nem magyar illetőről van szó, angolul beszélgettünk.. hülye voltam tudom, rettegek, nagyon félek hogy elküldi az ismerőseimnek.. nem tudom hogy birnám-e lelkileg a sok megaláztatást és hogy tudnék a szüleim szemébe nézni. félek hogy összeroppannék és menekülnék! ha valaki tudna valamit akkor segitene?

2014. okt. 9. 15:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos ezzel nem tudsz mit kezdeni. Egy kamu facebookról kellett volna bejelolnod amin vannak képek stb. Hogy ne legyen neki gyanús semmi. És akkor nem tud veled kiszúrni. Vagy nem kellett volna facebookot cserélni vele. Vagy nem kellett volna az arcodat megmutatni. De most már nem tudsz mit csinálni. Elkuldi akkor elkuldi. Nem lesz semmi érdekes dolog. Sokan recskáznak.
2014. okt. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Most mit írjunk? Hogy agyatlan ösztönlény vagy, akinek zéró IQ, ha egy lány leveszi a felsőjét? Te főzted...stb.


Egyébként nem tudom, mi olyan megalázó, ha az ismerőseid megtudják, hogy önkielégítesz.

2014. okt. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
igazad van, számtalanszor átgondoltam már, hogy mit hogy kellett volna csinálni de ezen már sajnos nem lehet változtatni, tudom hogy mindenki szokott recskázni de van azért különbség.. lásd: amanda todd és elég sok a "szemét" ember akik máson röhögnek.. lehet elveszne minden kapcsolatom, a családról nem is beszélve.. elb*sztam :S
2014. okt. 9. 16:28
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer küldesz akkor kérni fog többször is pénzt.

Ördögi kör..

2014. okt. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már akkor is bebuktad. Szerintem közöld a családdal és közeli barátokkal, hogy mi a szitu, nehogy már a videóból tudják meg. Jobbat nehéz kitalálni. Ha feljelented, akkor is meg fogják tudni, szóval mindent bele.
2014. okt. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat. szerintetek hülyeség lenne este irni neki egy szülőmnek "álcázva" magam, hogy miattad a fiunk öngyilkos lett irt egy levelet stb és jogi úton megfogjuk bosszulni stb? vagy inkább hagyjam tényleg az egészet és törődjek bele?
2014. okt. 9. 16:40
 7/36 anonim ***** válasza:
Írd meg ismerőseidnek, hogy ha lehet töröljék és ne nézzék meg. Amúgy fel kellene jelentened. A hackerkedés büntetendő ha jól tudom. Amúgy hány éves vagy?
2014. okt. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy hirtelen beparáztam, elkezdtem remegni,szédülni és töröltem minden ismerősömet a facebook-ról.. tudom hülyeség volt de hirtelen nem tudtam gondolkodni :/ 17éves fiú vagyok
2014. okt. 9. 16:56
 9/36 A kérdező kommentje:
és egyébként ez nemhiszem hogy hackerkedésnek minősül. ő csak felvett valamit és feltölti valahová majd elküldi. esetleg személyi jogok megsértése.. de mivel nem magyar ezért nemhinném, hogy a rendőrség intézkedne viszont ha odáig fajul a helyzet, hogy tényleg elküldi akkor jogi úton mindenképp megpróbálok visszavágni
2014. okt. 9. 16:58
 10/36 anonim ***** válasza:

ne könyörögj neki, ne is vedd fel vele a kapcsolatot

ne fizess

nyeld le a békát, minden csoda három napig tart és az emberek gyorsan felejtenek, tehát ha valakinek elküldi a videód a tetű az sem fog rajt csámcsogni évekig

2014. okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!