Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Földterület átíratása milyen...

Földterület átíratása milyen módon történik?

Figyelt kérdés

Szomszédunkban lakó idős házaspár nekünk adná a kertjét,mert már nincs erejük azt művelni.

Kihez kell fordulni ilyen esetben és milyen költségekkel járna a dolog?Fele fele arányban tulajdonosok de a bácsi már nincs beszámítható állapotban.Ez mennyiben befolyásolhatja a dolgot?


2010. jan. 23. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:

kérnek pénzt érte?

vagy ingyen adnák, ajándékba?


egyszerű

kötni kell egy adásvételi szerződést

vagy adott esetben ajándékozási szerődést


kell ügyvéd vagy közjegyző

aki elkésziti és ellenjegyzi majd földhivatalba benyújtja aláírt szeződést


ha nincs beszámitható állapotban

akkor gondnokot kell kirendelni hozzá

ez hosszadalmas

kell hozzá önkormányzat (jegyző)

meg bíróság


nem tudom, ez mennyire látszik és mennyire tény

a bácsi részéről



van a bácsinak gyereke?

2010. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Van ,úgy tudom hogy az előző házasságaiból 3 gyerek van .A régi házuk 7/9 része az ő tulajdona volt a maradék 2/9-et pedig a mostani felesége kifizette a bácsi gyerekeinek.Íródott egy végrendelet is amiben a régi házról van szó,hogy a gyerekek kapják meg a kötelesrészüket belőle.

Utána költöztek ide mellénk és ez a ház viszont fele fele. Közös gyerek nincs.A bácsi pedig már egyáltalán nem tud magáról sem.

2010. jan. 24. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Én pont most járok ugyanebben a cipőben.Az ajándékozás a legegyszerűbb de azután is fizetni kell de lényegesen kevesebbet mint a vásárlásnál.És itt az ajádédozott fizet.De a költségeket el lehet olsztani egymás közt.
2010. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!