Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan követelheti a felesége...

Jogosan követelheti a feleségem a többlethasználati díjat ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A tények:

Közös hiteles lakás.

Váláskor megosztottuk.

A nappali az ő kizárólagos használatába került.

Önként elköltözött. A nappalit én nem használom csak a gyerekek, ha jönnek hozzám hétvégén. Ott vannak a játékaik.

Egy dohányzóasztal van még ott.

A hitelt én fizetem egyedül, pedig azt közösen kellene.

(van pénze bőven)


A tények ismeretében várok választ a kérdésemre.

Köszönöm.



2014. okt. 13. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

A Ti esetetekben nem kell azon gondolkodni, hogy mi jogos és mi nem, hiszen a válásnál a végzésben feketén fehéren le van írva minden.

Ha eltér a végzéstől, akkor perelj újra, és vond meg a használati jogát a hitel nem fizetése miatt.

2014. okt. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Egyetlen szoba használati díj sokkal kevesebb, mint a fele hitel. Neki azt kellene fizetnie.
2014. okt. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt mint tudom, de nincs pénzem perelni.

Akkor nem tettem volna fel a kérdést.

2014. okt. 13. 08:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor követelhet, ha kizárod őt a használattól.

Írd meg tértivevényes levélben neki, hogy nincs korlátozva a bírósági határozatban szereplő szoba használatától, azt bármikor birtokba veheti.

Ha írsz, akkor vedd bele, hogy jogi úton fogod érvényesíteni az elmaradt törlesztőrészletek iránti igényt (ez független attól, hogy használja-e azt a szobát).

2014. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az első hasznos válasz! Köszönöm!
2014. okt. 13. 09:34
 6/6 Kovats2014 ***** válasza:
100%
Szerintem egy fizetési meghagyást kellene kibocsátani ellene... nem kell itt felszólítgatni, hiszen gondolom tud olvasni és az ítéletben le van írva mi is a joga.
2014. okt. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!