Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A GÁZSPRAY-re vonatkozóan van...

A GÁZSPRAY-re vonatkozóan van valami törvényi előírás? Hordhatom magamnál legálisan, önvédelmi célból?

Figyelt kérdés

Rendeltem netről egy 40 ml-es gázsprayt, egy military shop-ból. Eléggé félek az utcán sétálni egyedül. Önvédelmi célból használhatom törvényszerűen, ha pl. valaki belém köt, rám támadnak, vagy ki akarnak rabolni?

Ha megtalálják nálam megbüntetnek?

Annyi mindent olvastam már erről, hogy nem tudom, kell-e hozzá valami engedély..



2014. okt. 15. 13:32
 1/2 kovpet ***** válasza:

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet, a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről


Ezt olvasd el.

Röviden: 20g alatti töltőtömegű, nem paprikaspray lehet nálad közterületen.


Ha valaki "beléd köt", akkor nem fújhatod pofán, bár ez attól függ, hogy mit jelent ez a beléd kötés. Ha megtámad, akkor természetesen megvédheted magad. Akármivel. Illegális eszközzel is, maga az eszköz nem teszi jogtalanná az egyébként jogos védelmet. Természetesen az eszközért ilyenkor felelned kellhet (gázspray esetén ez pénzbírságot jelent maximum).

2014. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ!! :)
2014. okt. 30. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!