Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van arra vonatkozóan bármilyen...

Van arra vonatkozóan bármilyen előírás, hogy egy panellakásban legfeljebb hány kutya tartható, és azok mekkora zajt csaphatnak este 10 után?

Figyelt kérdés

2013. nov. 15. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Minden tömbháznak van egy házirendje, vagy szabályzata, ebben le van írva, hogy hány háziállat engedélyezett háztartásonként, illetve hogy mik a feltételei a kutyatartásnak.
2013. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hogy magyarázod meg a kutyának, hogy este 10 óra elmúlt?
2013. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden tömbháznak van házirendje, ami lókakit sem ér, mivel a törvény számít!!! Tehát: az állatvédelmi törvényt kell alapul venni, ott le van pontosan írva, hogy a kutya tömegétől függően hány m2-nyi helyet kell neki biztosítani.

A zaj pedig nem csak este tíztől számít, hanem egész nap. Persze nehéz meghatározni, hogy mi van már az egészséges szint fölött, egy-két vakkantás belefér, de a hosszú percekig- órákig tartó ugatás már zavarhatja a lakókat, akik emiatt jogosan tehetnek bejelentést.


-kispalikee-

2013. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért ugatnak többen is, mert a gazdáik elmentek és magukra hagyják. Sajnos pokollá teszi az életünket, mert kisbabánk van és nem tud aludni tőlük. A kutyákat vagy valakire kéne bízni, vagy magukkal vinni, csak ez lehet a megoldás, ha egyáltalán tarthatnak többet. Nem hiszem, hogy a háziszabályban bármi lenne ez ellen, lehet hogy a decibelt se lépik túl, és az is kérdés, hogy a decibelt átlagosan vagy maximálisan kell érteni. Egy ilyen házszabályban nem szoktak ilyen precízen fogalmazni.
2013. nov. 15. 18:09
 5/9 sippara ***** válasza:
Előírás nincs, én úgy vagyok vele,hogy azt és annyi ideig engedem (parkettán rohangászás, ugatás, ugrándozás), ami engem nem zavart volna anno nemkutyásként. Eddig elvileg működik, mert az alsó szomszéd még mindig mosolyogva köszön, a felsőt meg én akarom agyonverni a fapapucsával :)
2013. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Tévedés, hogy azért ugatnak, mert elmennek a gazdák. Én is elmegyek, mégis szépen csöndben alszik addig a 3 kutyám. Azért ugatnak, mert nincsenek megnevelve, de ez téged nem érint, csak a pontosság kedvéért írtam le.


Szerintem beszélj a tulajdonosokkal, hogy kezdjenek valamit a helyzettel, mert ez nem olyan, mint pl. egy kisbaba, hogy nekiáll bőgni, nem tudsz mit tenni. A kutyát nevelni lehet és kell, ami az ő kötelességük.


-kispalikee-

2013. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sippara ***** válasza:
51%
...vagy nevelni kéne, és akkor nem lenne szeparációs szorongása az összesnek. Sajnos ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni azon kívül, hogy szólsz az adott állattartóknak-már ha konkrét folyamatos üvöltésről van szó, nem pár vakkantásról.
2013. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bozsikrisz ***** válasza:

Biztos van valami házirend, amiben benne van a tartható kutyák száma. De ne akarj kitolni az illetővel, még mielőtt bármilyen hivatalos szervhez fordulsz, előtte beszélj vele.

Az nem normális dolog, hogy a kutyák ugatnak egyedül a lakásban. Szeparációs szorongásuk van, ami nevelhető, és csak a gazdin múlik.

Nekem is van kutyám, és a lakásban max egyet-kettőt ugathat (akár azért, mert jön valaki, akár játékból, stb.) utána azonnal lecsitítom.

2013. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Senkit nem érdekel a házirend, mert az nem mérvadó.


Előírás: kiststűnek 10, közepesnek 15, nagynak 20 nm hely kell, csoportos tartásnál 6 nm az előírás.


Erre csendhábortást nehezen intézel, mert ha ott a gazdi, a kutya csenben van, ha nincs, akkor meg a rendőr figyelmeztesse a kutyát h csendesebben?


Ez birtokvédelmi eljárásnak néz inkább ki, jegyzőnél kell kérni, illetéke 5000 Ft.

2013. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!