Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Eltartási szerződés szükséges-...

Rhia69 kérdése:

Eltartási szerződés szükséges-e az örökléshez?

Figyelt kérdés
Vannak nagyszüleim, akiket évek óta gondoztam, eltartási szerződést akart kötettni velem a nagynéném, de én nem akartam még, most úgy alakult, hogy a mamám meghalt és a nagybátyám elakarja adni a földjeit, de a nagynéném és apám meg nekem akarják adni, mivel olyan sokat gondoztam őket, lehet ez ellen tenni valamit? Vagy már késő?

2014. júl. 23. 07:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Az eltartási szerződés nem öröklés, az eltartási szerződéssel érintett vagyon nem része az örökségnek.

Ha viszont nem volt ilyen szerződés, sem végrendelet, akkor a törvény szerinti örökösök (jelen esetben az elhunyt gyermekei) örökölnek, és ők határozzák meg mi lesz a vagyontárgyakkal.


AZ, hogy ki gondozta az elhunytat, ki érdemli meg, egy olyan szempont, aminek figyelembe vétele nagyon nehéz lenne, pontosan ezért érdemes minden ilyesmit addig rendezni és tisztázni, amíg él az örökhagyó.


Ha a tulajdonosok nem tudnak megegyezni, hogy mi legyen a közös tulajdonnal, akkor legfeljebb bíróságra mehetnek, de a bíróság is maximum a vagyontárgy értékesítést rendelheti el.

2014. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, így legalább tudom, hogy 4 év az életemből a semmiért ment el :)
2014. aug. 3. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!