Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosult lettem aktív korúak...

Jogosult lettem aktív korúak ellátására, de nekem nem kell a pénz, csak a TB? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Pályakezdő munkanélküli vagyok, lejárt az 1 évem a Munkaügyi Központban. Kaptam egy papírt a MK-tól, hogy jogosult lettem aktív korúak ellátásra, és hogy ezzel fáradjak be az önkormányzathoz megigényelni. És ebből (aktív korúak ellátása) fogják vonni a továbbiakban a TB-met.

Igen, de nekem nem kell ez a 22.000 Ft...csak a TB. Jelenleg - még 1 hónapig - az önkormányzat fizeti a TB-met (lejár az 1 év). Az aktív korúak ellátása nélkül/helyett meg lehet újra igényelni csak a TB-t?



2014. okt. 27. 15:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki belekötne, olyan rossz a viszonyom pl. az alkoholista apámmal (nyugdíjas - egy háztartás), hogy az életben nem fogok tudni tőle nyugdíjkivonatot meg ilyeneket szerezni, amik az ellátás igényléséhez szükségesek volnának (minden egy háztartásban élőtől). Így gondoltam, hagyom inkább a fenébe.
2014. okt. 27. 15:32
 2/4 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez volt a helyzet. Én se kértem az aktívkorúakat. Mondtam, hogy nekem csak rendezzék a tb-t és kész. Csaj először győzködött, hogy vegyem fel. Mondtam nem tartok rá igényt. Aztán megcsinálta a tb-t és kész.
2014. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De akkor miből élsz?
2014. okt. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2-es: Köszi, valahogy így szeretném én is. Ezt az önkormányzatnál intézték el Neked, mikor bementél az AKE miatt, vagy a Kormányhivatalban? (ahol a TB-t kellett intézni).


3-as: Az édesanyám tart el + plusz a felvett Diákhitelből még mindig. Nem a tanulmányaimra vettem fel, hanem hogy tudjuk fizetni a rezsit, stb...és spóroltam belőle (tényleg csak a rezsire költünk belőle). Tudom, hogy ez szégyen, de ez van. A szüleim elváltak, de lehetetlen jogilag az apámtól megszabadulni, így viszont egy háztartásban élünk mindannyian. Ő felveszi a nyugdíját és az utolsó fillérig elissza (a rezsibe se ad bele). A nap 24 órájából 23 óra 50 percet részeg kb., lehetetlennek tartom, hogy majd nyugdíjkivonatot meg ilyeneket kérjek tőle, mikor rosszabb pillanataiban a kést is a hátamba akarja állítani. Lehetetlen hozzászólni, nemhogy kérni valamit tőle!

2014. okt. 27. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!