Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért igényli a legtöbb...

Miért igényli a legtöbb munkahely az aktív hallgatói jogviszonyt?

Figyelt kérdés
Támogatást kapnak az államtól, vagy miért? Ha igen, akkor mennyi pénzt kapnak?

2013. szept. 5. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gyakornoki állasnál? Diákmunkánál? Mert a gyakornok ingyen vagy nagyon olcsón dolgozik, diákmunkánál meg mert a diák olcsón dolgozik
2013. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom, azért, mert a diákok után az egyetem fizeti a TB-t vagy valami ilyesmi, így nekik ez kevesebb papírmunkával jár. Valami ilyesmi lehet, annyira én sem értem...
2013. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Első: vannak helyek, ahol a rendes, felnőtt dolgozók kevesebbet kapnak, mint a diákmunkások, szóval nem ez az oka.
2013. szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Most én egy sima felszolgáló munkára gondolok, hogy az elvárások között szinte mindig szerepel a jogviszony megléte (a nyelv, jó megjelenés és hasonlók mellett).
2013. szept. 5. 12:30
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert pénzben és papírmunkában jobban megéri a munkáltatónak felvenni egy diákot, mint komolyan szerződtetni egy felnőttet.
2013. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Azért érdekelne, hogy mennyi pénzről van szó...

Mert ez így elég kellemetlen most nekem, friss pályakezdőként :/

2013. szept. 5. 12:34
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem Te akkor ezzel ne törődj. Neked olyan munka kell, ahova nem kell a hallgatói jogviszony. Ez a pályakezdőknek a nehézség, nincs itthon munka. Eltarthat egy évig is, mire elhelyezkedik az ember (vagy több időbe is telhet), sajnos itthon ez megy...
2013. szept. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
480ért mehetnék ruhaboltba...
2013. szept. 5. 12:56
 9/13 anonim ***** válasza:
ha nettó, az még jónak számít itthon...
2013. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ennyiért, akkor sem vagyok hajlandó elmenni :/ inkább nézelődök tovább
2013. szept. 5. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!