Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem éppen politika, inkább...

Nem éppen politika, inkább "törvények" kérdés. Előfordult-e máskor is az, hogy az orvos aki szándékosan embert ölt, visszakapta az engedélyt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy Michael Jackson fan, de valamelyik nap olvastam hogy az orvosa, aki bűnösnek találtak szándékos emberölésben és a 4 évből amit kapott 2-t ült le, visszakapta az engedélyét és még a praxisát is visszaadták.

Tudva azt, hogy sokféle benzodiazepin után egy halálos adag műtéti altatószert adott be, majd MIUTÁN leállt a beteg szíve, több mint 40 percen át telefonált, majd mikor észrevette hogy halott, még kb 20 percen át rohangált a házban és másokat kért hogy hívjanak mentőt amíg ő elpakolta a gyógyszeres fiolákat, tudva ezeket a részleteket (persze tagadja de az mind1 mert ugye orvosszakértők a boncolásból bebizonyították, plusz a tanúk akik ott voltak) hogyan lehetséges az, hogy visszakapja az engedélyét és továbbra is praktizáljon?

Van más orvos is, akivel ez megtörtént, hogy SZÁNDÉKOS EMBERÖLÉSBEN találták bűnösnek, és praktizál? Tud valaki ilyenről?


2014. nov. 1. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a kérdésre is válaszoljak: elő. De attól, hogy a bíróság valamit megállapít, még nem lesz igaz. Michael Jackson azért fizette az orvosát, hogy altatókat adjon neki, és mivel valószínűleg már extrémen hozzájuk volt szokva, ezért kellett neki egyre többet és többet adni. És mint ilyenkor ez lenni szokott, egyszer csak sok lett. De ha ez az orvos nem lett volna rá hajlandó, megteszi egy másik orvos, akkor most ő lenne bajban. Tehát ez semmiképpen nem szándékos emberölés, maximum baleset. A boncolásnál max. azt bizonyíthatták be, hogy gyógyszer-túladagolásban halt meg. "Plusz a tanúk, akik ott voltak": ha voltak ott tanúk, akkor ők is hívhattak volna korábban mentőt, így ők is legalább annyira bűnösek a szándékos emberölésben. A történet 1000 sebből vérzik, biztosan nem így történt a valóságban.
2014. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Tanúk" a 2 testőr akik állandóan a házban voltak, akiknek szólt az orvos, hogy hívják a mentőt, de egy hatalmas kastélyban történt az egész, nyilván nem akkor voltak ott, amikor beadta neki az altatót, hagyta hogy meghaljon, hanem akkor, mikor odakiabálta őket, és közben látták ahogy eldugdossa a propofol üvegeket. Amiket később meg is találtak a tanúk miatt, mert látták hova teszi.

AMúgy mindegy miért fizetnek egy orvost, ő kardiológus volt, tisztában volt valószínű azzal, hogy ebbe belehalhat, vagy belehal a betege. Akkor miért hagyta ott egyedül? És ha ezt megtette, orvosként miért dolgozhat tovább?

2014. nov. 1. 15:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, a 'szándékos emberölés"t nem én találtam ki, hanem így hangzott az ítélet, amit sok idő alatt hoztak meg, nem egy dologra alapozva, tehát szándékosan embert ölt.
2014. nov. 1. 15:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok. Én elhiszem, hogy így hangzott az ítélet, nálunk is volt már ilyen, bár a bíró, aki a döntést hozza, attól még nem fog érteni az orvostudományhoz. Az orvos ott követte el a hibát, hogy nem volt elég óvatos, bár azt nem tudhatta, milyen dózis lesz halálos. Ez úgy működik, hogy kezdetben kis dózis elég. Később, ahogy hozzászokik az ember, úgy kell egyre több nyugtató vagy altató. ezzel párhuzamosan emelkedik a halálos adag nagysága is. Így extrém esetben előfordulhat, hogy ha én pl. gyógyszerfüggő vagyok, akkor nálam még hatásos sem lesz egy adott adag, amibe más már belehalna. Így van a kábítószereseknél is. Az orvosi kezelésnél nálunk a szakma szabályai előírják, hogy maximum mekkora dózis adható bizonyos gyógyszereknél, az orvos valószínűleg ezt hagyta figyelmen kívül. De nem akart megölni senkit, csak mégis ez lett a vége. A bírók, meg, akik a döntést hozzák, ők nem értenek hozzá, meghallgatnak pár szakértőt (aki vagy elfogult, vagy nem), pár ügyvéd beszédét, aztán valakinek hisznek és ítélnek. De az ítélet orvosilag nem biztosan megalapozott, max. jogilag az.
2014. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze, a bíró nem orvosszakértő, de nem kimondottan a dózis miatt döntötték el, hogy szándékos emberölés miatt ítélik el, hanem amiatt, mert miután beadta, az volt a vallomásában, hogy maximum 2 percet töltött a szobán kívül, ezután visszament, és amint észlelte hogy nem lélegzik, de van még gyenge pulzus, azonnal összekiabálta a házban lévőket, hogy hívjanak mentőt.

Ehhez képest a telefonjából az derült ki, hogy a gyógyszer beadása után minimum 40 percig telefonált és e-maileket írogatott, majd miután észlelte a problémát, újból sok idő telt el. A kiérkező mentősök szerint legalább egy órája halott volt a betege, teljesen kihűlt, nem volt se szívverés, gyenge pulzus sem, sem légzés, és ők, megvizsgálva a férfit, a hullaházba akarták szállítani, az orvos győzködésére tettek másképp, hogy próbálják megmenteni. Emellett elmulasztotta közölni a mentősökkel a propofolt, csak az összes többit mondta. A propofolos üvegeket pedig eldugta. Később ezt azzal magyarázta hogy az állapotát tekintve ez nem volt releváns. (a propofol)

Tehát nem a dózis nagysága miatt találták úgy hogy szándékos emberölést követett el, hanem amiatt, mert sok idő telt el maga a halál és a mentők kiérkezése közt, de ő azt állította, 2 perccel a halál beállta után, sőt még ugye valamivel azelőtt, mert gyenge pulzust mondott, hívták a mentőket, akik egyébként 5 perc alatt értek ki, tehát semmiképp nem észlelhették úgy, hogy nemrég halt meg. (egy egészségügyi dolgozó meg tudja állapítani egy hulláról, hogy pár perce halt meg vagy pár órája, kezdődő hullajelenségekből is akár)

Még emellé jött az újraélesztés, amit padlón végzett az orvos a felvétel szerint ami megmaradt a hívásról, ami mindenhová felkerült, hanem a puha ágyban. Egy kardiológusnak tudnia kell hogy nem lehet nem kemény felületen szívmasszázst csinálni.

A propofol eltitkolása a mentősök elől....

Ezek miatt ítélték szándékosnak.

Ezek után még mindig nem értem, hogy praktizálhat egy kardiológus tovább.

2014. nov. 1. 19:24
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és ami szintén nagyon durván súlyosbító körülmény ellene: nem monitorizálta egyáltalán a beteget. Esélye sem volt időben megtudni, ha leáll a szív vagy bármi van.
2014. nov. 1. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!