Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki lesifotót készít...

Ha valaki lesifotót készít rólam, ami visszakerül hozzám, és tudom ki a készítője, azt feljelenthetem?

Figyelt kérdés

2014. nov. 1. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg fel. De bizonyítanod kell, hogy Ő készítette.
2014. nov. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, egészen konkrétan beperelheted. Feljelenteni nincs sok értelme mert nincs miért. Ez egy polgári ügy. A rendőrség nem fog vele foglalkozni.
2014. nov. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent, hogy lesifotót készít rólad, hol készült a kép, hogyan került hozzád vissza, honnan tudod, hogy ki a készítője és főleg miért zavar a kép elkészítése? Ezek elég fontos kérdések lehetnek, ha jogi lépéseket akarsz tenni.

Ha az engedélyed nélkül készítenek rólad képet, akkor fel nem jelentheted, mert nem a rendőrség hatásköre. Polgári pert indíthatsz, de azt neked kell bizonyítani, hogy a kép elkészült és azt is, hogy az készítette, akiről úgy gondolod. Ezen kívül az sem mindegy, hogy hol és hogyan készült a kép, meg hogy miért zavar téged, hogy elkészült. Ha csak zavar a kép, de érdemben nem okoz neked kárt, vagy egyéb hátrányt a kép elkészítése, akkor megeshet, hogy neked többe kerül pereskedni miatta, mint ami kára a másiknak származik belőle, hogy elkészítette a képet - főleg, ha olyan nyilvános helyen készült, ahol nem is kéne neki ehhez az engedélyed. Ha viszont érdemi károd is származik a képből, nem csak úgy nem tetszik, hogy lefotóztak, akkor akár rá is faraghat vele.


Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az ügyedből, főleg, ha perre viszed az ügyet!


Itt találsz érdekes információkat a témában:

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. nov. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!