Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt most komolyan megtehetik...

Ezt most komolyan megtehetik velem a munkahelyemen? Nem számít ez diszkriminációnak? Feljelenthetem őket ezért a megkülönböztetett bánásmódért?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy egy NAV-os ellenőrzés során annyi stiklire derülne fény, hogy nem ezt az egy boltot, az egész láncot bezárnák seperc alatt. Például a kettős könyvelés miatt. Vezetni kell egy jelenléti ívet, amelyen a ténylegesen ledolgozott munkaórák számát kell feltüntetni az alkalmazottaknak, például 14.00-től 22.00-ig. Viszont! Mint kiderült, a sok kilépés miatt az újonnan belépőket már csak 4 órába jelentik be, és ha bármilyen probléma adódna, mondjuk egy NAV-os ellenőrzés, nekünk, alkalmazottaknak kell kifizetnünk milliós bírságokat.

Emellett. A főnöknőm szerint az, aki beteg lesz, ne adj isten, leesik a lépcsőn, és kitörik a lába, az megbízhatatlan, éppen ezért azonnali hatállyal eltávolítják a munkahelyről. Én tegnapelőtt dolgoztam egy napot betegen, mire hazaértem, negyvenfokos lázam volt, másnap meg ki kellett hívni hozzám az orvost, mert azt a minimális 500 méteres távot a rendelőig nem tudtam megtenni, hiszen wc-e is csak segítséggel tudtam menni. Az ok enyhébb gennyes mandulagyulladás. Ma reggel írt Facebookon az egyik munkatársam, hogy a főnökség üzeni, ki vagyok rúgva. Ilyenkor mit lehet tenni? Igaz, az én tapasztalataim szerint, ha az ember gyakorlatilag házal az önéletrajzával, és kicsit rámenősebben keres állást, akkor nem kell hónapokig keresgélni, legalábbis nekem nem, mert én bármilyen munkakörben elvagyok. Most, itt konkrétan árufeltöltő voltam, és elvárták volna, hogy negyven fokos lázzal pakolásszam nekik a hatkilós ásványvizes kartonokat, stb. Csak szerintem nem tehetik ezt meg? Vagy el vagyok tévedve?


21L



2014. szept. 26. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Gondolom a főnöködön nagy teher van így is, amig nem követeli, hogy fizess neki valamit, illetve rendesen megkaptad a fizetésedet, addig ne foglalkozz vele, tenni nem tudsz semmit.
2014. szept. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
ezt természetesen nem tehetik, meg. meg mi az, hogy a kollegádal üzenik facebookon, hogy ki vagy rugva? nyugodtan feljelenheted őket az illetékes szervnél ne hagyd magad
2014. szept. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Biztosan ez az első munkahelyedet. Elárulom, mindenhol ez megy, gyakorlatilag minden helyet bezárhatnának. Párom is olyan helyen dolgozik, ahol ennél durvábbakat meglépnek, minden következmény nélkül. Hogy miért? A város, ahol van az üzem, több, mint egy évtizede Fideszes vezetés alatt áll. A képviselőkön át a polgármesterig bezárólag mindenki kapja a szép kis ajándékokat a cégtől, cserébe, bár mindenki tudja, milyen fertő folyik ott, elnézik.


Én állami alkalmazott vagyok, szintén tudnék mesélni... De hát nem tehetem. Lényeg a lényeg: ha tudják, hol kit kell megkenni, nyugodtan feljelentheted őket. Annyit elérsz vele, hogy majd ellehetetlenítenek későbbi munkahelyeiden. Igazságot úgysem kapsz. Mondj fel, és menj máshova dolgozni! (Engem is betegség alatt rúgtak ki előző helyemről...)

2014. szept. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
A felmondást minimum írásban kell jelezniük, nem facebook üzenetben...
2014. szept. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
olyan mintha a tom marketről írnál....
2014. szept. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
a felmondás pedig csak a táppénz után lép érvénybe. úgyhogy irasd ki minél hosszab ideig magad...
2014. szept. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem ez volt az első munkahelyem. Volt már precedens "diszkriminatív" viselkedésre korábbi munkahelyen is, ott konkrétan 8!!! ledolgozott óra után beközölték, hogy a munkavégzésem túl lassú, ezért elküldenek, és annak a szabálynak sem tettek eleget, miszerint 3 munkanapon belül ki kell állítaniuk a kilépési papírjaimat, illetve a ledolgozott óráimat ki kell fizetniük. Azóta sem kaptam semmilyen telefonhívást arról a helyről, így már nem is érdekel, azzal a 2500 forinttal jelen helyzetemben amúgy sem mennék túl sokra. Az oké, hogy mindenhol sunnyognak a vezető székekben ülő vezető beosztásban dolgozó emberek, de szerintem ez akkor is pofátlanság, hogy megbízhatatlannak bélyegzik azt, aki leesik a lábáról, és negyvenfokos lázzal otthon marad az ágyban, ahelyett, hogy megterhelő fizikai munkát végezne. Az ő jóhírüknek sem tett volna jót, ha a munkahelyen, munkavégzés közben ájulok el, és kórházba kell szállítani. Most még nem tudom, mit tehetnék, vagy tegyek-e egyáltalán valamit, mert a megkülönböztetés, egymás fúrása az megy nekik ezerrel, de sok területen az ÁNTSZ előírásainak sem felel meg a bolt.
2014. szept. 26. 09:40
 8/16 A kérdező kommentje:
A táppénzt azt ki kell fizetniük, nem? Mármint nem számít fizetés nélküli szabadságnak, ha emlékezetem nem csal. (még sosem kellett táppénzre mennem) Sajnos orvoshoz csak ma jutok el, ha attól a naptól kezdve, amikor már nem tudtam menni, kiíratom magam, az még számít valamit, vagy már nem?
2014. szept. 26. 09:42
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Mióta dolgozol ott? Gondolom, van szerződésed, abba le van írva, hogyan mondhatnak fel. Ha még csak próbaidőn vagy, akkor bármikor, indoklás nélkül. Ha nem vagy már próbaidőn, akkor csak úgy nem lehet kirúgni azonnali hatállyal, arra kéne valami indok is, pl. ha valamilyen nagy szabálytalanságot követsz el.

Ahogy írták, írásban kell megkapnod a felmondásodat.

Ha valóban ennyire rossz a hely, én biztos nem küzdenék, hogy ott maradhassak.

Gondolom táppénzen vagy, ha ilyen beteg vagy. Utána kezdj el keresni valami normálisabb helyet, jelentkezz a munkaügyi központba, akkor kapsz ellátást és akár azon keresztül is találhatsz munkát.

Egyébként a kereskedelemben mindenhol több jelenlétit vezetnek, mert sok a túlóra, de ugye hivatalosan nem lehetne annyi.

2014. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
2 hónapot dolgoztam ott, szóval még bőven a próbaidő alatt távolítottak el...Nem is éri meg küzdeni ezért a helyért. Mivel már reggel 8 óra körül olvastam azt az üzenetet Facebookon, azonnal elkezdtem elküldeni az önéletrajzomat különböző hirdetésekre. Valószínűleg igen hamar akad majd valami, jövő hétre megint jól leszek annyira, hogy dolgozzak, és hálistennek csak évente egyszer esek bele ilyen jellegű megbetegedésbe. Végül a válaszaitok alapján arra jutottam, hogy teljesen felesleges lenne "fellázadni" ellenük, ez a cég pont akkora, hogy ne tudjak mit kezdeni velük.
2014. szept. 26. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!