Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adatkezelő milyen esetekben...

Adatkezelő milyen esetekben köteles személyes adatokat a hatóságoknak átadni?

Figyelt kérdés
Minden esetben bírósági végzés kell hozzá? Ha nem, akkor milyen jellegű bűncselekmények esetén? És mi alapján mérlegel a bíróság? Mik az erre vonatkozó jogszabályok?
2014. nov. 3. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdés eléggé pontatlan.

Milyen adatkezelő, milyen személyes adatokat?

Pl, a rendőrség bírói végzés nélkül is kérhet, sőt lefoglalhat személyes adatokat tartalmazó iratokat. Gyámügy a gyerek védelme érdekében bírói végzés nélkül igényelhet személyes adatokat (pl szülőre vagy eltartóra, stb.

2014. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Konkrétan szellemi tulajdonjog megsértéshez kapcsolódó eljárásokra gondoltam.

Mondjuk egy magyar szolgáltatónál üzemeltet valaki egy szervert, és én feljelentést teszek ismeretlen elkövető ellen, mert az általa forgalmazott tartalom egy része az én szellemi tulajdonom. Ilyenkor a hatóságok csak a szolgáltatás felfüggesztésére kötelezhetik a szolgáltatót, vagy arra is hogy átadja a szerver üzemeltetőjének az adatait?

2014. nov. 14. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!