Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha előzetesbe kerül valaki...

Ha előzetesbe kerül valaki mennyi idő mire értesítenek róla levélben, pl. hozzátartozót?

Figyelt kérdés

2014. nov. 10. 01:11
 1/3 anonim ***** válasza:
nem szólnak senkinek
2014. nov. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sőt van olyan is, hogy előzetesbe kerül valaki és egyéb hatóságok, akik keresik, kőröztetik, mintha szökésben lenne, azoknak se szólnak


engem pl. Győrben a 6 évig tartó eljárásom alatt, 3 éven keresztül kőröztetett a bírónőm tudtom nélkül és ez alatt az idő alatt 4 tárgyaláson is voltam és ott voltam, előtte ültem azon a kemény padon és 5-6 ajánlott levelet vettem át tőle a saját címemen és többször jöttek a rendőrök a házam környékére és benéztek az udvaromba, ahol barkácsoltam vagy füvet nyírta, minden idézésre reagáltam és elmentem, ahogy óhajtotta. mégis kőröztetett.


egyszer csak, egy közúti ellenőrzésnél megállítottak és elvittek, aztán elengedtek.


megkaptam az ítéletemet, 2 év próba, de most is köröznek szerintem vagy valami feljövő infót kiad nekik a rendszer, mert amikor igazoltatnak, akkor igencsak furcsán viselkednek - sokat telefonálnak és tanakodnak, mire eleresztenek.

2014. nov. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Külön nem értesítenek senkit, viszont amikor őrizetbe veszik a gyanúsítottat (mert fennállnak az előzetes letartóztatást törvényi feltételei), akkor minden esetben megadhat egy személyt és annak elérhetőségét, akit a nyomozó hatóság értesít. Az őrizet 72 óráig tarthat, ezalatt az idő alatt dönt a bíróság az előzetes letartóztatásról. Ha elrendelik az előzetest, a döntésről külön már nem érteítenek hozzátartozót.
2014. nov. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!