Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha családon belül ajándékozok...

Ha családon belül ajándékozok autót, akkor meg kell fizetni a vagyonszerzési illetéket is?

Figyelt kérdés

2014. nov. 10. 05:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ ki és kinek..

Egyenesági eprokonok közt nem kell.

2014. nov. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Tárgyi eszköznél ajándékozási illeték van. De ha egyenesági rokon ad pénzt, akkor nem. Papír se kell és lehet kp is. Csak te legyél lefedve, honnan volt pénzed.
2014. nov. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A vagyonszerzési illeték mértékét tehát a fenti táblázat értelmében láthatja, mely alól csupán egyetlen kivétel lehetséges, mégpedig a családon belüli gépjármű átírás és azon belül is csupán az egyenes ágú rokonság esetében. Egyenes ágú rokon ( szülők, gyermekek ) közötti gépjármű átírás esetében a vagyonszerzési illeték megfizetésétől eltekintenek, melynek feltétele az, hogy az átírási ügyintézés során vinni kell magunkkal a születési anyakönyvi kivonatot is, mely bizonyítja az egyenes ági rokonságot.



Hogyha a gépjármű átírás családon belül történik, akkor is jár bizonyos költségekkel még a fentieken kívül, mivel a már említett kötelező biztosítást az új üzembentartó ( tulajdonsos ) nevére kötelezően meg kell kötni, el kell végeztetni az eredetiségvizsgálatot. Az átírásokkal együtt járó új forgalmi engedély kiadásának díja 6000.- Ft, valamint meg kell fizetni az új törzskönyv árát,ami szintén 6000.-Ft-ba kerül.

2014. nov. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

""""""""De ha egyenesági rokon ad pénzt, akkor nem. Papír se kell és lehet kp is. Csak te legyél lefedve, honnan volt pénzed.""""""""""


hiába mondod az apeknak, hogy kaptad, ha az apek nem fogadja el, mert akitől kaptad, annak nem olyanok a vagyoni viszonyai, hogy adhatott volna


életszerűnek kell lenni a pénz forrásának, pl az ajándékozó rokonnak a bankszámlájáról utalva kell érkeznie és annak ott kellene lennie előtte is, nem árt ha neki is meg van a legális forrása. Az nem megy, hogy előző nap beviszi készpénzben és másnap elutalja és a közleménybe írja, hogy ajándék.

2014. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
43%
Viszont ha meg nem egyenesági rokonság van, és az adásvételit "nem visszterhes"-ként írjátok meg, akkor dupla illetéket(!) kell fizetni. Viszont nem kötelező rá vételárat írni, illetve nem nézik, hogy pl 1Ft-ért adod el. Adózni meg nem kell az eladott autó után.
2014. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak az élhetetleneknek. Én most adtam oda a régebbi kocsimat a nyugdíjas fateromnak. Még csak át sem írattuk, mondjuk a nevünk ugyanaz. Kölcsönadtam és kész. Ha esetleg valami gond lesz (gyorshajtás, parkolás) majd elboltoljuk.

Majd még illetékeket fizetek.

2014. nov. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nagy gyuri válasza:
Igen meg kell fizetni én a 9 éveslányomnak adtam ajándékba( F astra)és ö a tulajdonos 19800ft volt
2014. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2010 őta nem kell


[link]

2014. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2014. nov. 11. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!