Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell -e vagyonszerzési adót...

Kell -e vagyonszerzési adót fizetni ha 3 éve vettem egy autót, és most el akarom adni, és másikat venni. Az újra is kell fizetni, ha egyszer már fizettem a mostanira?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 30. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:

igen, minden új autó vásárlásakor fizetsz.

Ezt a csekket kapod az ocsmányirodában. Enélkül át sem tudod íratni, sőt... nyáron mikor vettem a kocsit, szólt a kereskedő, hogy a NAV 5 évre visszamenőleg kérheti a befizetést igazoló szelvényt, és ha nincs büntethet.

2014. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem,nem új vagyont szerzek,csak a régit cserélem le ....undorító hogy az utolsó bőrt is lenyúzzák rólunk....
2014. ápr. 30. 11:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem,nem új vagyont szerzek,


de, új vagyont szerzel.

2014. ápr. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jah persze,mert ugyanabban az értékben veszek egy ásikat mint a mostani kocsim.Nem gyarapodik a vagyonom,sőt! Az infláció,kocsikopás,bla,bla, a 1,5 milliós kocsim nem ér csak 1,2-t.Akk hol szerzek én vagyont?
2014. ápr. 30. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:

de nálad "újnak" számít.


sőt. vagyonszerzésnek számít. függetlenül az értékétől. vagyont szerzel. ez van.

2014. ápr. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyszerű.....Köcsög Fidesz...
2014. ápr. 30. 12:34
 7/7 anonim ***** válasza:

ez előttük is jgy volt, sőt mindig is így volt.

A legszomorúbb az, hogy a külföldről behozott kocsira is kell most már fizetni

2014. ápr. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!