Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogszerűen, járt el a nav? 5...

Jogszerűen, járt el a nav? 5 gyerekkel egy fillér nélkül maradtam!

Figyelt kérdés
5 gyermekes rokkantnyugdíjas szívbeteg anyuka vagyok.Tegnap kaptam egy levelet a bankból,hogy 59000 ft-os letiltás érkezett a számlámra.Férjem kapott egy ügyszámmal a navtól levelet,hogy mivel meghatalmazott a bankomnál megkereséssel éltek a bankom felé.Felhívtuk a NAV-ot,mert a férjem levelén szereplő ügyszám,egy meghiúsult lakáscsere illetékének az ügyszáma volt.Ezt már a NAV-nál elintéztük még 2009-ben.Csakhogy azt mondták tegnap,hogy nem a lakáscsere miatt,hanem egy 2003-ban vásárolt autó miatt került letiltásra a számlám.Ráadásul azt mondták,hogy 28500ft-ot rajta kell hagyniuk a bankomnak a számlámon.Ezt a bank is megerősítette.Reggel jött az sms -980 ft-ba vagyok.A sírógörcs kerülget,itt vagyok 5 gyerekkel,még egy kiflit sem tudok nekik reggelire venni,mert a NAV lekapta az össze pénzem,és még csak meg sem mondják,hogy a már elintézett házcsere ügyre vagy a 2003-ban vásárolt autó ügyre.Menjünk be Egerbe azt mondták.Miből?
2014. nov. 12. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, mit mond. Tolmácsot szeretnék kérni!
2014. nov. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ennél érthetőbben nem tudok fogalmazni.A NAV lekapta a pénzem,de engem nem csak a férjemet értesítette,aki nem is számlatulajdonos csak meghatalmazott a számlámnál.Engem csak a bankom értesített.Mikor felhívtuk a NAV-ot kétféle ügyről beszéltek,vagy egy lerendezett vagy egy 11 évvel ezelőtti tartozás.Ami adótanácsadó szerint elavult.Ráadásul a bank is és a NAV is azt mondta,inkasszónál 28500 ft a számlámon kell maradnia.Reggel jött sms-hogy -980 ft van a számlámon vagyis egyazegybe levették az egész pénzemet.Azt mondták a NAV-osok a meglévő papírjainkal menjünk Egerbe,hogy hogy utána tudjanak jobban nézni.De sajnos -980 ft-ból nem nagyon tudunk mászkálni.
2014. nov. 12. 09:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Pedig be kell menni személyesen és, ha nem jogszerűen jártak el - ami elég gyakori, akkor elküldeni őket a k anyjukba. És addig verni az asztalukat, amíg az utazási költségeteket is megtérítik, mert miattuk kell bemenni.


Egyébként nem értem mitől lesznek okosabbak, mert személyesen ott álltok mellettük.

2014. nov. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Annyi lenne még a kérdésem,hogy megtehetik-e,hogy az egész pénzemet leemelik a számláról,mindenféle előzetes bejelentés nélkül?

2014. nov. 12. 09:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha inkasszó előtt szólnának, akkor nyilván az összes pénzét kivenné az ember.
2014. nov. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos itt kétféle dolgot is figyelembe kell venni. Egyfelől vannak a törvények, és az ügyintéző köteles aszerint eljárni (már ha ért hozzá). Másfelől van egy korrupt politika, amely konkrétan azt eredményezi, hogy a csalás, hozzá nem értés csak akkor büntetendő, ha nem tudják kivédeni hatalommal. És ilyen szemlélet mellett az ügyintéző lehet szakmailag ügyetlen, cserébe arrogáns, embertelen és az empátiáról azt sem tudja, hogy létezik. Az ilyen ügyintéző (és szervezete) csak akkor hátrál meg, ha veszélyt érez magára nézve (röviden: eredményesen megfenyegetik). Nem azért ilyen, mert rossz ember, hanem mert ezt tapasztalja, azt hiszi, ez a normalitás.


Azért először mégis a jog mentén érdemes eljárni. Ez pedig azt jelenti, konkrét adatok birtokában konkrétan ellenőrizni kell a helyzetet és aszerint fellépni. Kénytelen leszel keresni olyan ismerőst, aki ért hozzá, és megteszi neked ezt ingyen. Ha ő telefonál, elmagyarázhatja az ügyintézőnek, hogy ki és hova fog menni. Én csak akkor szoktam valahová személyesen bemenni, ha úgy látom, a megjelenésem hatásosabb, mint a szöveg (értsd: az ügyintéző túl buta, hogy felfogja, miről beszélek telefonon).

2014. nov. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha van hitelkeret a számlához, akkor igen, annak terhére is megtehetik. Ha nincs, akkor nem.
2014. nov. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bumbi02 ***** válasza:

Jogszerűen.


"Az Art. 37. § (1) bekezdése alapján az adóhatóság jogerős döntésének teljesítésére az adózónak 15 nap áll rendelkezésére. Ez idő alatt az adóhatóság nem indítja meg a végrehajtást. Ugyanakkor a 15 napot követően – de a bírósági felülvizsgálatra nyitva álló 30 napos határidőn belül – az adóhatóság megkezdheti a végrehajtást."


Azt tudjátok csak megreklamálni, hogy miért vontak le az öregségi nyugdíj minimumánál (28 500 forintnál) többet. Feltéve, hogy ők vonták le, és pl. nem arról van szó, hogy 58 ezer forint volt a számlán, amiből levont a NAV 28 500-at, meg még valaki (hiteltörlesztés esetleg? ) 30 ezret.

2014. nov. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 12. 11:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Azonnal kérd minden pénzbevételi forrásodat másik, nem neveden lévő számlára, mert jövő hónapban is így fogsz járni. A fidesz maffia behajtói rád szálltak, esélyed sincs magyarázkodni egy buta ügyintézőnek aki csak annyit tud amit a számítógépe kiír neki,vagy belekényszerítenek egy balektáncba ide -oda küldözgetnek és pereskedhetsz évekig.
2014. nov. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!