Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez törvényes volt a kidobók...

Ez törvényes volt a kidobók részéről?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Bátyámat kiakarták tenni a kidobók egy bárból mert eléggé volt benne ... ,odamentek hozzá és mondták,hogy ennyi volt lehet menni,mire mondta hogy oké,csak kimegy a mosdóba,úgyis menni akartunk (3:45-4 körül lehetett).

Erre elkezdte a kidobó hogy te itt semmit nem teszel ma,mire tesóm megindult hogy fél perc az egész erre odajött a másik kidobó megfogták ketten ,és ami a lényeg kb. kivitték de a bár melletti vizes,szemetes árokba beledobták (kb 30 centi víz lehetett benne) és utána köptek,majd kinevették majd "megúszhattad volna ha eltakarodsz elsőre" mondattal lezárták.


Ehhez van joguk,hogy bedobják az árokba dobják az embert azért ,mert még fél perc alatt elakar menni a mosdóba,és ráköpjenek?Nem viselkedett úgy hogy ezt érdemelje.


2014. nov. 12. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

NEM, ez nem volt törvényes, ahhoz nincs joguk, hogy az árokba dobják meg leköpjék.


De ezt bizonyítani nem lehet, ezért nem lehet semmit tenni ebben az ügyben.

2014. nov. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Igen, az eljárás jogszerű volt, bár én a helyükben fejbe is rúgtam volna.
2014. nov. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
3%
Törvényes ugyan nem volt, de jogos igen.
2014. nov. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Se nem jogos, se nem törvényes. Ha a pultnál leitatják a sárga földig a gondolom eléggé túlárazott piákkal, akkor viseljék el a részegeket. Fogyasztóvédelemhez lehet fordulni, panaszkönyvet kérni stb.
2014. nov. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Senki sem itatta. Már a pultnál is rászóltak, hogy ne igyon annyit. De senki sem bírta visszatartani attól, hogy rommá vedelje magát.
2014. nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

#5 Képzelem..., bizonyára fegyvert tartott a pultos fejéhez, hogy szolgálja ki.

Amúgy

200. § (1) Aki c) a szeszes ital eladása során közterületen vagy nyilvános helyen szemmel láthatóan részeg állapotban lévő személynek szeszes italt szolgál ki,

szabálysértést követ el.

Tudom, így elég sok hely bezárhatna...


Kérdésre válaszolva még csak hozzá se érhetnek (mint ahogy egy vagyonőr se), mert tettlegesség (ami nem feltétlenül jár bántalmazással) megvalósul, persze csakha nem követ el testvéred szabálysértést, bűncselekményt. Ez így garázdaság.

2014. nov. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

"Senki sem itatta. Már a pultnál is rászóltak, hogy ne igyon annyit. De senki sem bírta visszatartani attól, hogy rommá vedelje magát."


Látom te tapló ott voltál, hogy így tudod.


Nem értem, hogy miért van 0%-kon a válaszom, miközben teljesen biztos, hogy a kérdező által leírt bánásmód semmilyen körülmények között nem megengedett. A kidobó nevével ellentétben nem dobhatna ki erőszakkal törvényileg sosem, pláne bele az árokba, az utána köpés meg mér ráadás. Annyi joga van a kidobónak, mintha tulajdonos lenne. Te sem b@@szhatsz bele hivatalosan senkit sem a házatok előtti árokba. Igazából hivatalosan csak elrettentésnek vannak. Ha bármi bizonyítékotok van, ami alátámasztja ezt a roppant szakszerű eljárást, akkor ajánlom megkeresni a bár vezetőségét. Valószínűleg sűrű bocsánatkérések közepette fizetnek nektek jó pár italt, csak hogy álljatok el a nagyobb felhajtástól.

2014. nov. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért ha lenne lehetőség megnéznék felvételeket az esetről, ugyanis nekem már volt olyan ismerősöm aki szerint csak békésen iszogatott és jól érezte magát, valójában pedig részegen üvöltött hogy bek...phatjátok a f....om és lehúzta a sliccét.
2014. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utána nézett a bátyám és elvileg a kidobó először kérheti a "vendéget",hogy hagyja el a helyiséget.

Majd kivezetheti a helyiségből,de ennyi erőszakot és egyebet nem alkalmazhatnak,amíg nincs veszélybe a saját,vagy más testi épsége illetve vagyoni tulajdont.

Annyi a "szerencsénk",hogy bátyám eléggé sok ismerőssel rendelkezik és ketten kint cigarettáztak akik tanúk voltak míg bent én és a barátnője tudunk mindent tanusítani.

Illetve a látlelet amit vettek róla ,mert kiment a válla illetve az orra nem tört el csak sikeresen lefejelte az árok széli beton részt .

Azt még nem tudja,hogy vannak e felvételek de szerintem van felvétel.

Mert az oké,hogy valakit kivezetnek.

De az hogy valakit beleb*sznak az árokba.

Pedig ő amikor vitték ki akkor hangosan mondta vagy ötször hogy engedjék el megy ő magától is.

2014. nov. 13. 16:52
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Garázdaság, csoportosan elkövetett súlyos testi sértés, munkakör keretében elkövetett visszaélés (ha legálisan dolgoztak ott), ezeket lehet és érdemes is megjátszani, kivétel nélkül. Tanúk és látlelet minimum, természetesen.
2014. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!