Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üvegkár - biztosító - most...

Üvegkár - biztosító - most akkor ez hogy is van?

Figyelt kérdés

Adott egy lakásbiztosítás, melyben van üvegkárra is fedezet, és meg is történt a káresemény. Na de, jón a csavar: a biztosító ahhoz köti a kifizetést, hogy küldjem be az eredeti számlát a helyreállítási költségről, VISZONT mi meg úgy döntöttünk, hogy elég volt az üvegből pont ezért, és inkább befalazzuk azt a részt.


Ilyenkor hogy működik a dolog? A biztosító tényleg kötheti magát (jogszerűen) a számlához?

Elvégre én nem a helyreállításra kötöttem biztosítást, hanem a káreseményre, azaz az adott kár értékét meg kell térítenie. Az egy másik kérdés, hogy én ezen túl nem üveget teszek oda, hanem falat, de ettől még az üvegkár bekövetkezett!


Ilyenkor mit lehet lépni, ha ők nem hajlandók fizetni?

Jogszerű ezt egyáltalán a számlához kötni és nem pedig a káreseményhez?



2014. nov. 14. 06:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem jár semmi.

Van egy kifejezés, az "eredeti állapot helyreállítása".

Üvegjavítás helyetti befalazás nem eredeti állapot-helyreállítás (in integrum restitutio).

2014. nov. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

na de várjunk csak, a kockázatviselés a káresemény BEKÖVETKEZTÉRE vonatkozik, nem a helyreállításra! szal sztem ez ennél azért bonyolultabb, bár oké, én elhiszem h biztosítós szemmel naná kitalálnak bármit hogy ne kelljen fizetni.

Csakhogy ezen feltétel alapján, amit írtál, én helyreállíthatom az eredeti állapotot pl ismerőssel is vagy akár saját magam is megveszem az üveget és megcsinálom, na de ettől még a kár bekövetkezett, ám számla mégse lesz.

Valami nem oké itt ....

2014. nov. 14. 06:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Röviden: természetesen jogszerű


Ha nem küldenél számlát a helyreállításról akkor honnan szülje meg a biztosító hogy mennyit fizessen?



Ha tegyük fel külön az üvegajtóra(vagy amiről szó van) kötöttetek volna biztosítást(anyagról+munkáról hitelesített számla) akkor a biztosítás összege járna nektek, de így csak a számla határozhatja meg az összeget.

2014. nov. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
bocs, de ez kifogás. vannak nm-árak, vannak átalány-óradíjak stb, elhiszed h rögtön megtagadnák a kifizetést, ha lenne ugyan számla, de azon a szokásos összeg 6-szorosa lenne? ugye mennyire sántít a dolog? egy kárnak akkor is van értéke, ha azt nem állítom helyre ... ennyi,
2014. nov. 14. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!