Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A biztosító nem meríti ki...

A biztosító nem meríti ki ezzel a csalás tényállását?

Figyelt kérdés

tehát van egy káresemény és egy biztosítás, melyre az ügyfl benyújtja igényét, majd jön a válasz, hogy de a szerződés x és Y pontja szerint ez nem biztosított káresemény blabla. Amikor viszont az ügyfél elolvassa, melyik is ezek a pontok, rájön, hogy dehogynem, abszolút az, visszaír a biztosítónak, hogy álljunk már meg, ennyire ne nézzen hülyének, na erre meg láss csodát, hirtelen fizetnek.


MOST AKKOR mi ez ha nem a tévedésbe ejtés és tartás anyagi haszonszerzés céljából?


A biztosító ellen lehet tenni feljelentést a rendőrségen? mert nagyon elegem van már ebből a játékból, eddig 3 esetem volt, naná mindháromszor bepróbálkoztak ezzel a madárnak nézéssel.



2014. aug. 2. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
De igen.
2014. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tomala ***** válasza:
100%

Nem, ismeretlen tettes ellen lehet feljelentést tenni, mert jogi személy nem lehet bűncselekmény elkövetője, csak az elkövetés eszköze.

Nem kecsegtet sok sikerrel egy ilyen feljelentés, hiszen bármennyire nagy hülyeséget is próbáltak elhitetni veled, nyilván azzal magyaráznák, hogy az ügyintéző rosszul értelmezte a szerződést, ez csak egy polgári jogi vita. Annál is inkább, mert nem a maga haszonszerzésén ügyködött.

2014. aug. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Annál is inkább, mert nem a maga haszonszerzésén ügyködött."


Értelek, köszi, na de ma már ez se igaz. Hiszen ma már a biztosító kárszakértői is %-ban dolgoznak és azután kapják a lóvét, hogy mennyire sikerült palira venni az ügyfelet, azaz mennyit sikerült megtakarítani a biztosítónak (hidd el, tudom is, meg tapasztaltam is nem egyszer).

Azaz nem csak a cégé, hanem az ő személyes érdeke is, hogy engem átverjen, félrevezessen, hülyének nézzen ... Jó kérdés valóban, hogy jogilag ezt hova tudnák csűrni-csavarni, pedig ilyen körülmények között megáll a tény, hogy magának hajt hasznot ezzel a magatartással.

2014. aug. 4. 06:19
 4/4 A kérdező kommentje:
a másik dolog, hogy "az ügyintéző rosszul értelmezte a szerződést" .. nos oké, de ennyi erővel akkor ha én elmegyek betörni, lopni, mondhatom azt, hogy jaj elolvastam ugyan a Btk-t de sajnálatos módon rosszul értelmeztem, és úgy jött le nekem, hogy ezt lehet. most nem? mondjuk az ismét egy kritikus pont persze, hogy a szerződés is szándékosan úgy van megfogalmazva, hogy aztán azt szükség esetén így is és amúgy is lehessen magyarázni, de azért van benne pár nem kiforgatható, tényszerű elem is.
2014. aug. 4. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!