Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valakinek valami ötlete?

Valakinek valami ötlete?

Figyelt kérdés
Én egy középiskolás diák vagyok. Az utóbbi idöben elkezdett érdekelni a jog. Be szeretém magolni a diákjogaimat ahogy az a jogszabályokban van . De nem tudom hol van olyan könyv ami leirja a jogszabályokat ugy hogy pl ezmeg ez a törvény ez meg ez a paragrafusa szerint ez meg ez van.

2014. nov. 16. 18:58
 1/2 tomala ***** válasza:

Hát mert ez nem egészen így működik :D

Nincs diákjogi törvénykönyv.

A jogaid egy része - mint mindenki másnak - az Alaptörvényből, és nemzetközi egyezményekből, szerződésekből következik, nevezzük ezeket alapjogoknak.

Egy másik részüknek a Polgári törvénykönyv az alapja, különösen a személyiségi jogokra vonatkozó rész, de nem véletlen, hogy a Ptk. is csak úgy sorolja fel ezeket, mint"főbb személyiségi jogok", azok ugyanis egy meglehetősen széles palettán helyezkednek el, aminek ismeretéhez kiterjedtebb jogi ismeretek szükségesek.

Kifejezetten a diákok jogait és kötelezettségeit a Köznevelési törvényben találod. Ha megtalálod ezt a részt, csalódni fogsz, hogy milyen kevés. A többit ugyanis a már említett, illetve alsóbb rendű jogforrások tartalmazzák.


A köznevelési törvény felhatalmazást ad az iskolák számára, hogy házirendben - jogszabályokkal nem ellentétes - jogokat és kötelezettségeket fogalmazzanak meg a diákok számára, így a legközvetlenebb jogaidat és kötelezettségeidet a sulid házirendje tartalmazza.

2014. nov. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az okos választ. :D
2014. nov. 19. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!