Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem kéne törvény szerint...

Nem kéne törvény szerint figyelmeztetni az embereket, hogy egy adott szolgáltatás igénybevételekor kéretlenül reklámokat is fog az arcába kapni?

Figyelt kérdés
TV és rádió esetében szerintem van ilyen törvény, hiszen nem véletlenül mondják be, hogy a műsor termékmegjelenítést tartalmaz, reklám következik, stb. Ez azt hiszem teljesen elvárható és normális. De mi a helyzet más szolgáltatások esetén. Amikor bemegyek a moziba, ott nem szoktak szólni és a jegyre sincsen ráírva, hogy a film előtt 10 percig reklámokat vetítenek. Ha felszállok a BKV bármely járművére, ott is kéretlenül kapom az arcomba a reklámokat, pedig ott sem tájékoztatnak, amikor megveszem a jegyet vagy bérletet. Ez nem sérti az alkotmányos jogokat? Arról nem is beszélve, hogy a mozinál még választhatok, hogy igénybe veszem-e a szolgáltatás adott feltételek mellett, márha tájékoztatnának, a BKV azonban közszolgálati feladatot lát el, ott eleve nem lenne szabad reklámokkal kisajátítsák a látómezőm nagy részét és tudat alattimat a saját pénzemből/pénzünkből kéretlenül. Hogyan van ez szabályozva?

2014. nov. 24. 11:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A gyakorin is kapok reklamokat az arcomba :)
2014. nov. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos ma már mindenhol kapod a reklámot az arcodba. Ez engem legjobban mozinál idegesít: nem azért fizetek sok-sok pénzt egy jegyért, hogy cserébe reklámokat nézhessek 10 percig... Volt olyan, hogy késtem előadásról, és így sem maradtam le a film elejéről... Egyszerűen engem idegesít ez. Mármint nem tudnak érdekelni azok a reklámok, amik futnak. De ma már megkerülhetetlenek. Idejössz, reklám, FB-ra mész, reklám, mindenhol reklám... BKV, reklám... De mondom, engem mozinál idegesít nagyon.
2014. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem szándékom és nem is tisztem a reklámokat védeni.

Gondoljuk meg ugyanakkor, hogy a járművekre szóló jegy nem a reklámok nézegetésére szolgál, hanem az úticél elérési lehetőségére.

2014. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok paraszt lenni, de irigyellek és egyben sajnállak hogy ez neked probléma... Nem tök mindegy hogy van-e reklám a koszos fogantyún vagy nincs? Ha minden megállóban ki lenne rakva hogy "VIGYÁZAT, REKLÁM A BUSZOKON" akkor inkább gyalog mennél?


A moziknak és a BKK-nak is komoly bevételt jelentenek a reklámok, ha nem lennének drágább lenne a jegy.

2014. nov. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az utcai óriásplakátokat hogy szeretnéd szabályozni?

Mellesleg, az is reklám hogy egy terméken rajta van a cég emblémája. Autók, mobilok, hűtők, ruhák... mind azt hirdeti hogy ezt a terméket vedd meg mert másnak is bevált.

2014. nov. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A termékeket hirdető reklámokkal nem is lenne bajom. Amit én is utálok, azok a politikai "reklámok", mert az tényleg az emberek pénzéből megy, és általában nyílt uszítás, vagy hazugság az egész, plusz minden sarkon "Csak a Fidesz".
2014. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#1 Egy weboldal szíve joga, hogy reklámozzon a saját felületén, amit akar, ezzel nincsen baj


#2 Engem is idegesít, de alapvetően nem attól kéne függjön, hogy lehet-e csinálni, hogy kit idegesít és kit nem, én azt gondolom, hogy itt alkotmányos jogok sérülnek


#3 ja, és azon kívül bármit lehet? közben ellophatják a cuccodat, levághatják a kezedet, és kisajátíthatják az agyadat, a lényeg az, hogy elérted az uticélodat, tehát nincs reklamációnak helye? Ekkora baromságot régen hallottam érvelésként!


#4 Egyrészt ez elvi kérdés, de ha már itt tartunk, egyáltalán nem fogantyúnyi reklámok vannak, hanem hatalmas felületek, amik kitöltik a látómeződ nagy részét, és tudat alatt hatnak, vagyis egyrészt kéretlenül az idődet és az agyadat kisajátítják, és komoly pénzeket is kisajátítanak, mert igenis ezek a reklámok hatnak, mégha te nem is tudatosítod, egyébként nem lennének, de komoly tudományos eredményeket is lehetne sorolni, vagy csak megkérdezni a reklámszakembereket, akik maguktól is elmondják, hogyan hatnak. Tehát a BKV vagy más társaság vesz tőled valamit, amiért nem fizet. És nem azt gondolom, hogy ki kéne írni nagy betűkkel, hanem azt hogy nem lenne szabad. Moziban igen, ott dönthetnél, de nem a közösségi közlekedésnél. Ha magáncég lenne, az más lenne persze. És lehet hogy drágább lenne a BKV jegy, de az nem jogosítja fel a BKV-t arra, hogy helyetted döntsön.


#5 Óriásplakátokról nem beszéltem, de azzal kapcsolatban is teljesen természetes, hogy közterületen alkotmányellenes véleményem szerint, ahogy én az alkotmányt értelmezem. Tovább is mondanám, de az elvinne másfele.


#6 Megint más, de a demokrácia lényege szerintem az lenne, hogy tiszta lappal indulnak az emberek és a pártok, azaz én kötelezővé tenném a program meghirdetését és annak rövid érdemi kivonatát, a reklámokat megtiltanám közpénzből, viszont minden indulónak teljesen egyforma felületet biztosítanék kötelező módon önkormányzatoknál és az arra kijelölt helyeken.


ui: látom néhány embert idegesít, de a legtöbbet nem, amit nagyon sajnálok, és azt is, hogy számomra ez elvi kérdés, és nem az a lényeg, hogy idegesít-e vagy sem, hanem az, hogy szerintem ez az emberi jogok korlátozása. Érdemes megnézni ezt, amivel nagyrészt mélységesen egyetértek:


https://www.youtube.com/watch?v=54KK7YFuC44

2014. nov. 24. 13:48
 8/19 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk még mindig nem értem miben korlátozza az alkotmányos és emberi jogaid az hogy reklámok vannak egy buszon.
2014. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: elvi kérdés, mindig azok a fránya elvek...


Lazíts egy kicsit, ne keresd mindig azt hogy min lehet felháborodni meg hogy akarják kimosni az agyad. Ha ennyire nem tetszik akkor bámulj ki az ablakon, pötyögj a telefonodon, csukd be a szemed stb..


BKK-val amúgy sem azért járnak az emberek mert olyan jó buli, hanem mert olcsó és a belvárosban gyorsan lehet vele haladni. Rengeteg ember van, akinek nehezére esik kicsengetni a bérletet, nem hiszem hogy örülnének ha 500 forinttal drágább lenne havonta de reklámmentes lenne az utazás.


Másik felvetésedre válaszolva: a BKK egy állami cég, a mi adóforintjainkból működik. Nézd meg az éves kimutatásokat, nagyon durván nyeli a pénzt, úgyhogy igazából a mi érdekünk is hogy minél több bevételük legyen.


Nem azt mondom, hogy én nagy örömömet lelem a BKK-s reklámokban, de nincsenek ellene komoly érvek..

2014. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

vicces vagy :) az ablakon kinézve is reklámot látok, és a telefonon is, ha lenne


nehogy már be kelljen csuknom a szememet ...


az alkotmány arról szól, hogy mi való előrébb, és hogyan korlátozhatjuk egymás szabadságát, a tudat ugyanúgy a tulajdonunk, mint a kezünk, amit mások nem sajátíthatnak ki, nem lehetne a közterületeket teletömni úgy óriásplakátokkal, hogy a vizuális látómezőnk nagy részét betakarják, nem csukhatod be a szemed, mert akkor az utcán se tudnál átmenni, nincs választásod, azaz elvették a szabadságodat, és erre még egy rohadt kisbetűs megjegyzéssel sem figyelmeztetnek még a mozijegyen sem, nagyon szomorú, hogy azért mert én kimondom, engem néztek hülyének, és hogy nekem kéne alkalmazkodnom, talán most még nem veszitek észre, de azért elvi kérdés, mert eljön az idő, amikor majd a látómeződ 100%-ban reklámok futnak az okos szemüvegeden is, de gondol egy szegény kisgyerekre, aki nem is érti a reklámokat, de tudat alatt már beleégetik a retinájába a legtöbb világcég logóját, és nem tud ellene védekezni és te sem tudod megvédeni

2014. nov. 24. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!