Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elviekben hogyan tudnék olyan...

Elviekben hogyan tudnék olyan "országot" létrehozni, ahol csak az én általam létrehozott törvények érvényesek rám?

Figyelt kérdés

Ez egy gondolatkísérlet, szóval elvileg mi kéne ahhoz, hogy én egy független államot hozzak létre, aminek én legyek a törvényhozója, úgy, hogy ne vonatkozzon rám más ország jogrendszere, vagy bármilyen de jure nemzetközi egyezmény/megállapodás/charta/stb.? Tehát ahol elvileg bármit megtehetnék anélkül, hogy félnem kéne a büntetéstől.


Az világos, hogy államalapításhoz nem szükséges az, hogy más országok elismerjenek, de szükséges hozzá a független, állandó terület. Ha jól értelmeztem az eddigi gyakorlatot, akkor mesterséges szigetekre nem alapozhatok államot, akkor sem, ha nemzetközi vizeken teszem azt.


Ugyanakkor ha létre is hozom a független miniállamomat, akkor még mindig vonatkoznak rám az állampolgárságommal járó korlátok és a büntetőjogi következmények, ha nemzetközi szinten is. Tehát úgy gondolom, hogy de jure el kell vesztenem az állampolgárságomat, ami viszont nem megy egykönnyen, hiszen pl. Magyarországon azt hiszem nem lehet róla lemondani.


Troll válaszokat nem kérek, érdekes meglátásokat annál inkább.


Ja és igen, nem hiszem, hogy a déli sarkon meg tudnám alapítani a saját államomat, mert nemzetközi egyezmények vonatkoznak rá. Mint független ország vezetője, akit nem köt az egyezmény, tarthatnék igényt rá, de ahhoz meg kéne alakulnom, mint független ország, már létező, önálló területtel...


És az egyszerűség kedvéért hívjuk az államomat "Szabadföldnek".



2014. márc. 13. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

[link]

Hát ezeket találtam. Talán valamelyik hasznos lehet. Am azt hiszem mindenképp el kell ismernie a nemzetközi akárminek az államot különben nem jegyzik be és ergó nem vonatkoznak rá azok a kiváltságok függetlenségek amik egy államra általában. Ha jól tudom nyugat szahara is megszállás alatt van és nincs bejegyezve mint önálló állam csak mint nyugat szahara. Azért remélem segített valamit még ha nem is teljesen így van.

2014. márc. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy állam létrejötte sem úgy történt eddig, hogy a megalapítója(/i) azon törték a fejüket, hogy miként valósítható az meg származási országuk avagy a nemzetközi jog keretein belül.


Az ókorban a letelepedett életmóddal járó gazdaság fizikai védelme végett (a még le nem telepedett nomádok betörései elleni védelem) jöttek létre államok, melyek egymással versengtek eme funkció ellátásáért bizonyos területek felett. (háború) Azok alakítottak ki államot, akiknek rendelkezésére állt kellő mennyiségű vagyon, amit fegyverek és védművek formájában birtokoltak, s így népek alávetésével adóztatási lehetőségük volt. (tőkejövedelem)


A későbbiekben, például az Egyesült Államok megszületése során is arról volt szó, hogy a gyarmatok úgy vélték, a távolról irányító monarchia helyett egy sokkal versenyképesebb - az ott élőknek sokkal kedvezőbb feltételeket biztosító állam kialakítására képesek. Sem a Brit Birodalom, sem pedig a különféle államközi egyezmények nem hatalmazták fel őket erre, ez a szándékuk összeegyeztethetetlen volt a "nemzetközi joggal". Erőszakos úton vitték keresztül a szándékukat. Minthogy az állam klasszikus, legfőbb funkciója az erőszak-szervezetként való működés.


Esetedben sem kompatibilis az elképzelés egyik állam érdekeivel sem, így nyilván a nemzetközi joggal sem (ami amolyan közös nevezője az egyes államok érdekeinek) - így aztán ha nem akarsz adót fizetni, függetlenül akarsz gazdálkodni valamennyi állam hatóságaitól, úgy ezt erőszakkal kell kieszközölnöd. Kérdés, hogy erre milyen reális lehetőséged van...:D

2014. márc. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kell hozzá: terület, lakosság, felettük való ellenőrzés. Szabad terület nincs (ami ne lenne állam, vagy szabályozná nemzetközi egyezmény), tehát egy államon belül kéne megalapítanod. Ehhez az szükséges, hogy a népek önrendelkezési jogának elve felülírja az állami szuverenitást, ami nem egyszerű és nem konkrét dolog.
2014. márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. Még ha sikerülne is létrehoznod egy államot pl. egy lakatlan szigeten, a nemzetközi törvények akkor is érvényesek lennének rád.
2014. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi az a nemzetközi törvény?:D:D

Egyedül az ENSZ Alapokmánya vonatkozna rá, amit azért nem olyan nehéz betartani.

2014. márc. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Esetleg még ha majd fejlődik az űrutazás, egy távoli bolygón létrehozhatsz független kormányzatot, ha a földi államok nem akarják vagy nem tudják ott érvényre juttatni a törvényeiket.

Bár ha nem akarják, az nem véletlen...:D

Ha pediglen csak nem tudják, akkor az a bolygó nagyon távol van. Ilyenkor két lehetőség van: 1.: sivár, de ércekben, ásványokban gazdag bolygó - itt az életben maradáshoz nélkülözhetetlen táplálék biztosítása lesz keserves.. A kibányászott ércet kinek adod el? 2.: Életre alkalmas és esetleg még természeti kincsekben is gazdag.. - van is rajta élet. Az ember immunrendszere nincs felkészülve az idegen eredetű mikrobák támadására, az idegen bioszféra viszonyaira, így más szempontból lesz nehéz az életben maradás...


Tehát ha a kérdés célja, hogy fény derüljön arra, hogy hol dögölhetünk a tengerparton adófizetési kötelezettségek nélkül, a válasz: sokáig sehol.:D

2014. márc. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Világűr egyezmény, olvass utána. Nem lehet semmit kolonizálni az űrben.
2014. márc. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Az "ország" több ember valamilyen összessége. Igen gyorsan a többiek alkalmaznák rád az ő törvényeiket. Ennek az az egyszerű oka, hogy ők erősebbek együtt.

Ha "ország" alatt egy olyan formációt (embercsoportot) értesz, amelyben egyedül te létezel, akkor az ország határain belül bármit tehetsz. Ha azt akarod, hogy kívül is, akkor neked kell erősebbnek lenned az összesnél együttvéve.

Mert az ember társas lény.

Mert az ember cselekedeteit a felismert érdekei vezérlik az ösztönein túl (bár azok meg az életfeltétel érdekei).

Szóval te fel akarod találni az emberek nélküli embertársadalmat. Érdekes kísérlet.

2014. márc. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem egészen, tegyük fel, hogy találok x számú embert, aki ergó a népem lenne, akár úgy, hogy feladja az állampolgárságát, és felveszi a szabadföldi állampolgárságot.


Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy elviekben hogy tudnám kivonni magam minden olyan jogrendszer alól, amit nem én hoztam létre.

2014. márc. 13. 16:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Állampolgárságról lemondhatsz. Pl vannak országok, ahol nem ismerik el a kettős állampolgárságot, vagy csak egy állam polgára akarsz lenni. Ha te mégis szeretnéd azt felvenni, akkor előbb le kell mondanod az aktuálisat. Közben felfüggeszted az eljárást, azzal hontalanná válsz.

(persze ez az egész nem ennyire egyszerű, de a lényege ez)

2014. márc. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!