Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi felmondás folytatása...

Az alábbi felmondás folytatása a kérdésem, nem tudtam a felmondási időm alatt szabadságot kivenni, táppénzre mentem, tehát 2014. nov.14-2014. nov.24-ig ebben az esetben hogy alakul a vég elszámolás illetve a szabadság kifizetése?

Figyelt kérdés

Köszönöm a hasznos választ a feltett kérdésemre.



43 éves vagyok .2014.10.27 kezdettel munkáltatómnak beadtam a rendes felmondásom . Tárgyi évben 11 nap szabadságot vettem ki. Kérdésem -a fennmaradó felmondási időt ( 15 ) napot kiválthatom-e a szabadságomból?

Jelenleg is dolgozom, a letöltendő időt 2014.11.10 -ig adtam meg.

Egy adott hónapban 15-illetve 16 napot dolgozom , attól függően , hogy 30-illetve 31 napos a hónap .

12 órát 1 adott munkanapon .



2014. nov. 25. 09:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy a tárgyévben hány nap szabadság jár Neked. A korod kevés, mivel az évi szabadság csökkenhet egy hosszabb (30 napot meghaladó) keresőképtelenséggel például.


Vegyünk egy ideális esetet, vagyis hogy nem voltál keresőképtelen állományban.


A korod alapján évi 29 nap szabadság jár. A felmondási időd pedig november 26-án jár le.

Tehát ez évben a munkaviszonyod 330 napig állt fenn, így időarányosan: 26 nap szabi jár. Ettől letöltöttél 11 napot, így marad: 15 nap.


Ezt a szabadságot kiveheted a felmondási időd alatt is, valamint a munkáltató kiadhatja részedre. Mivel a szabadság jelentős része felett a munkáltató rendelkezik, ezért az is lehet, hogy nem enged el szabadságra.

Ilyen esetben a járó, de ki nem fizetett, vagy le nem töltött szabadságot készpénzben kötelesek megváltani.

2014. nov. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!