Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendes felmondás, felmondási...

Fe78 kérdése:

Rendes felmondás, felmondási "idő" lejárta ha az elszámolás a cég felé megtörtént részemről, mikor kell megkapnom a béremet és papírjaimat?

Figyelt kérdés
2014. 03.10 én beadtam szabványos papírformában a „rendes felmondásomat” a cégemhez mint munkavállaló amiben persze benne volt a 30 napos felmondási idő is. Ezt el is fogadták de próbáltak győzködni hogy maradjak de én nem szerettem volna. Mindezek után 2014. 03.14 délben én a munkavégzési területen megjelent a „főnök” és elég megalázó elszámoltatásban részesített mint leadandó szerszámok mint a raktárkészlet elszámoltatás terén. Nem teljesen értettem ezt a hozzáállását hiszen majdnem napi rendszerességgel beszámoltam neki szóban, írásban és e-mailban is. Utána utasított hogy a céges autót amit kb. egy hete kaptam vigyem be a telephelyre és adjam le. Így is tettem . A raktárkészlet és a szerszámok átadásáról illetve az autóleadásáról kaptam is igazolásokat de felmondásommal kapcsolatos papírokból viszont semmit. A kérdésem a következő lenne mert ebben a formában gyakorlatilag a fent leírtak szerint az utolsó munkában töltött napom a 2014. 03.14 nap volt vagyis ez azt jelenti hogy a „főnök” eltekintett „önszántából” a hátralevő felmondási időtől mivel elszámoltatott engem Igaz? Hogyan történik ilyen formában a ledolgozott bérem kifizetése (mert sok helyen olvastam olyat hogy az utolsó munkában töltött napon meg kell kapjam a munkabérem és a felmondási papírjaimat tb miegymás) Milyen jogszabály vonatkozik a munkáltató részéről a kifizetésre illetve van e megszabva fizetési határidő (min pl.3-5nap mert ilyet is olvastam a neten) Kérném hogy csak a témában valóban jártas emberek válaszoljanak mert ez alapján dönteném el hogy ügyvédhez vagy munkabírósághoz forduljak .

2014. márc. 19. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tekintett el.

Ma is dolgoznod kellene.

03.10+30 nap,amikor lejár a felmondásod,az kb 04.09.

Aznap kapsz meg minden kilépőpapirod,és 5 munkanapon belül a fizetésed. (nem biztos hogy 5,nem néztem utána,nekem a felmondási idő 30.napján elutalták,még benn voltam,amikor meg is érkezett a fizu,amiben a ki nem vett szabikat is kifizették)

2014. márc. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szerintem meg igen persze ez csak az én véleményem mert a felmondásomban ez is benne van "Kérem, hogy amennyiben a munkáltató, a felmondási idő tartama alatt részben vagy egészben nem tart igényt a munkavégzésemre, mérlegelési jogkörében eljárva, szíveskedjék mentesíteni a munkavégzési kötelezettség alól." Ami meg is történt 2014.03.14 -én hiszen mondta hogy nem kell mennem dolgozni utána
2014. márc. 19. 09:32
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ez a nem kell menni dolgozni utána" KEVÉS! Az ilyet írásba "illik" foglalni, pontosan azért, hogy később jogi vita ebből ne legyen.

Tehát a felmondási időd felmentési részéről nem ártana egy írásos papíruszka.


Szerintem sem mentett fel, hiszen bármikor letagadhatja. Az, hogy "elszámoltatott" még nem jelenti ugyanazt.


Egyébként az utolsó munkában töltött napon, de legkésőbb a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapon meg kell kapni a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos papírokat, igazolásokat, és az elmaradt járandóságokat.


Tehát ha felment a munkavégzés alól, akkor az utolsó munkában töltött napon kell a fentieket produkálnia. Ha nem ment fel, akkor pedig legkésőbb a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapon.

2014. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első vagyok


"mondta"

És? Amíg papirod nincs róla,addig be kell menned,amig nem telik le a 30 nap,vagy nem ad papirt arról,hogy felment a munkavégzés alól és kiadja minden papirod.

Ma ha munkanapod volt,akkor rácsesztél nagyon,be is perelhet,mert nem töltöd le a felmondásod.

2014. márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát ez remek , akkor ideje ügyvédhez fordulnom mert gondolom ha a csak "mondta" de mind ezt több tanú előtt történt akkor nem tagadhatja le, vagyis tagadhatja de a tanúk a bíróságon ha oda kerül az ügy akkor ők elvileg sőt kötelességük az igazat mondaniuk és igazolják az állításomat. köszönöm a válaszokat !
2014. márc. 19. 15:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs lepapirozva,akkor nem érsz semmit a tanukkal.

(ahogy a szóbeli " ki vagy rúgva" sem ér semmit amig nincs papir róla)

2014. márc. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves "első vagyok" a (sorban)


én meg az utolsó és nem élek vissza se anyagi se a kapcsolat rendszereimmel mint ahogy egyesek teszi vagy tennék ezt. (mondjuk nekem se anyagi se kapcsolat rendszerem nincs, csak józan paraszti eszem !)


annyit elfelejtettem közölni hogy én hétvége óta beteg állományban vagyok tehát ha be is kellett volna mennem dolgozni akkor sem tudtam volna a hétfői és a mai látogatás a cégnél csupán a papírmunkák miatt volt amiket nem biztosítottak nekem a felmondási napon.

2014. márc. 19. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Te irsz csak félinformációkat.

Ha betegszabin vagy,nincs gond.

De a felmondási időtől akkor sem tekintettek el,ketyeg a 30 napod,amit akár végig tölthetsz betegszabin.

Hamarabb csak akkor jár le,ha kiadják a papirjaidat,és leirják feketén fehéren hogy igen,eltekintenek a felmondási idő letöltésétől.

2014. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az utolsó munkában töltött napon.
2016. jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!