Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít fegyvernek látszó...

Mi számít fegyvernek látszó tárgynak és milyen szankciói vannak ha valakinél ilyen van?

Figyelt kérdés
Pontos rendeletet, törvényt nem találtam. Egész pontosan egy messziről élethű szamurájkard miatt kérdezem, hogy ha utcán viszem valahová akkor lehet-e gond a rendőrökkel.

2014. nov. 25. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A fegyvernek látszó tárgy elég tág fogalom sajnos.

de olyasmi,amiről eltudod hitetni mással,hogy fegyver.

a kard is ilyesmi,ezt jól dondolod,de ha PL.dobozba teszed akkor már a kutya nem szolhat érte.

2014. nov. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Mi számít fegyvernek látszó tárgynak"


Ami fegyvernek látszik.


"és milyen szankciói vannak ha valakinél ilyen van?"


Semmilyen.

2014. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szamurájkardnak a pengéje eleve nagyobb mint 8 cm, szóval fegyvernek minősül.
2014. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy szamurájkard, hanem azt hogy messziről annak látszik, gyakorlatilag egy ezüstre fújt műanyag lemez.
2014. nov. 25. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:

max odamegy a rendőr azt kéri,hogy mutizd meg,te megmutizod aztán tovább enged.

én mondjuk egy díszkardra gondoltam.

2014. nov. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

fegyvernek látszó tárgy:az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas.

egy messziről kardnak tűnő ezüst szinű müanyag lemez nem az. esetleg a közbiztonságra különösen veszélyes tárgynak látszó dolgot a rendőr elkérhet,(felszóllításra át kell adni) szemere vételezi,meg állapitja,hogy nem esik a:175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet alá,és vissz adja.vagy megtartja.

2014. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!