Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinél áruházból való...

Tomoprof kérdése:

Ha valakinél áruházból való távozáskor besípol az a "lopott árú detektor kapu", valóban egyszerűen csak távozhat mintha misen történt volna?

Figyelt kérdés
Rosszul tudom, hogy szabadságjogában korlátozva lenne ha bárki megállítaná? Akár a biztonsági őr is? Mire a rendőrség kiér, sosem tudják meg valóban lopott dolog volt e nála.

2014. máj. 11. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha valaki nem lopni megy az áruházban, hanem vásárolni, és kifelé menet besípol, azok legtöbbje, visszafordul, hogy megvárja mi a további menet. Van amikor elnézést kérnek, és jelzik, hogy menjen nyugodtan, de van amikor úgy gondolják oka volt a sípolásnak. Ilyenkor nem korlátoznak a szabadságjogaidban, mert te amint beléptél az áruházban tisztábban voltál azzal, hogy detektor kapuk vannak, és vállaltad a vele járó dolgokat is. Ha lopsz, és besípol, akkor jogukban áll, visszatartani téged amíg a rendőrség ki nem érkezik. Ha nem loptál, és besípol akkor 1-2 perc és kiderül, nem a te hibád, és nem akadályoznak meg abban, hogy tovább menj.
2014. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Én áruházi lopásos ügy tárgyalásán láttam olyan felvételt, ahol a srác menekülni próbált, mert besípolt a kapu, fellökve az egyik őrt. Az ajtó előtt egy másik őr rávetette magát, három pedig körbeállta, paprika sprayt fújva a szemébe, mivel tovább verekedett. Senki sem kifogásolta az eljárásukat. A srác ugyan megpróbálta bejátszani a "nagyon megijedtem a rendőrtől" kártyát, mire a bíró annyit mondott "nagyon helyes".
2014. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

"Ha nem loptál, és besípol akkor 1-2 perc és kiderül, nem a te hibád, és nem akadályoznak meg abban, hogy tovább menj."


Egy frászt! Én nem lopok, és igencsak felháborítónak tartanám, ha bárki is megvádolna vele. Ha besípol, szépen megyek a dolgomra tovább, ugyanis az én lelkiismeretem tiszta, szereljék meg a kaput. Érthetetlen számomra, ahogy egy kis semmiségnek próbálod beállítani azt, hogy lopással vádolnak egy boltban, és hogy szerinted meg kellene alázkodnom.

2014. máj. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

ma 19:23

Senki nem vádol lopással ha véletlenül besípol nálad a kapu. Jártam én is, többször is, hogy fizettem, majd távozáskor besípolt. Én nem csináltam azt, hogy fogom, és nem is hallom a sípolást, hanem megfordulok, és arra számítok, hogy esetleg jön a biztonsági őr vagy valaki. MINDIG az van, hogy a pénztáros akitől távoztam, odaszól, hogy " elnézést, minden rendben van!" Én köszönök, és megyek. Az életemből ez a jelenet elvesz fél percet sem.

Mi ezzel a gond??semmi

2014. máj. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
4: És azzal mégis mi a baj, hogy ha én nem loptam, akkor nem állok meg? Miért kellene nekem mégis tisztáznom magamat bármi alól? Ha ennek ellenére feltartóztatnak a biztonsági őrök, hogy pakoljam ki a zsebeimet, az mi, ha nem lopással vádolás? Mégis miért kellene nekem bármi kellemetlenségben, megalázó procedúrán keresztül mennem, mikor nem követtem el semmit?
2014. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Senki nem mondta, hogy ha nem loptál,de besípol a kapu akkor állj meg, és tisztázd magad!

Egy normális ember fél percre megáll, mert végül is nincs vaj a füle mögött.

Senki nem fog eléd állni, hogy pakold ki a sebeidet. Csak abban az esetben történik ilyen ha biztosak abban, hogy az illető tolvaj.

Nem kell mindent túl dramatizálni. Angliában is többször jártam úgy, hogy sípolt a kapu, és ott is csak annyi volt, hogy a biztonsági őr elnézést kért (nem kutatott, nem ellenőrzött le) és további jó vásárlást kívánt. Miért kell rögtön túl lihegni mindent? Ha te nem loptál, és nem állsz meg az a te dolgod. Én megállok, de mint írtam sosincs ügy belőle.

2014. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
6: Ja, hogy Anglia... Ott igen, így működik, ugyanis ott valóban alap az, amiről beszélek, hogy ártatlan embereket megvádolni iszonyatos bűnt. Ezzel szemben itthon meg teljesen bevett szokás, "biztos, ami biztos" alapon, a DM-ben meg végig a s**gedben lohol az aluliskolázott biztiboy, eleve potenciális tolvajként kezelve.
2014. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor rendszerint az eladó elfelejtette kivenni valamelyik jelzőkészüléket az egyik ruhából, szóval már csak ezért is érdemes visszafordulni, hogy kiszedjék.
2014. máj. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Időpont ma 20:03

Nem azt mondtam, hogy csak Angliában jártam így. Hanem azt, hogy a világon bárhol vagy előfordul, hogy besípol a kapu. Magyarországon is sokszor jártam így, főleg az Auchan áruházban. De sosem kezeltek tolvajnak ahogy Angliában sem..Nem kell azt hinni, hogy Magyarországon mindenki potenciális bűnözőnek tart mert becsipog a kapu.

2014. máj. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
83%

Kedves 4. válaszoló! Próbáld ki, hogy a reptéren ha besípol a kapu akkor csak simán mész tovább mintha semmi se történt volna, 2 lépést se tehetnél hiába tiszta a lelkiismereted, ez nem így működik. A biztonsági őr nem tudja hogy te lopsz-e vagy nem, nem lenne értelme az őrnek ha nem feltételezheti azt hogy loptál ha arra utaló mozdulatot lát tőled a kamerában vagy a kapu sípolásakor.

A biztonsági ő nem tehet személyi szabadságot korlátozó intézkedést, de szerintem feltartóztathat a rendőr kiérkezéséig, ne felejtsük el, hogy a bolt az magánterület.

2014. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!