Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Próbaidő alatt törött kezű...

Evele123 kérdése:

Próbaidő alatt törött kezű dolgozó?

Figyelt kérdés
Egy hiányszakmának számító területen dolgozok az egészségügyben, közalkalmazottként. Nálunk 4 hónap a próbaidő a szokásos 3 helyett (intézeti sajátosság). 2014. október 1-jén kezdtem. Október 27-én elestem és (mint utólag kiderült) eltörtem a kezemet, de nem igazán fájt, gondoltam elmúlik. 2 hétig törött kézzel dolgoztam könnyű fizikai munkát. Jégzselével és Aminoerg krémmel kenegettem, amik enyhítettek is a fájdalmon. November 10-én szabadságra mentem 1 hétre és már hétfőn megfájdult a kezem. Aznap reggel mentem csak el a baleseti sebészetre és megröntgenezték a kezemet, mondta a doki, hogy ez törés és 3 hét gipsz. ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__.. Az első hét a szabadság miatt meg volt oldva, 2 hét táppénz (pontosabban betegszabadság) követi. December 2-án veszik le a gipszet. 3-án már várnak vissza dolgozni. A kérdés: Csak ezért kirúghatnak-e a munkahelyről? A december elég pörgős hónap lesz, ha nem felelek meg ilyen állapotban, vagyis nem tudom ellátni a munkámat, de törekszek rá, akkor ez elég indok a kirúgásomra? Egyáltalán kell-e indokolni próbaidő alatt, vagy csak egyszerűen elküldhetik az embert? Maga a fizetés nem túl motiváló, bruttó 108 ezer ft, az első fizum 66 ezer volt utalva, a túlóra nélküli október hónapban... Köszi a válaszokat!

2014. nov. 26. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbaidőben indoklás nélkül elküldhetnek. Ez rajtuk múlik meg rajtad.
2014. nov. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a rettentő gyors választ!
2014. nov. 26. 11:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha hiányszakmának számít, akkor nem valószínű, hogy elküldenének.
2014. nov. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

próbaidő alatt indoklás nélkül elküldhetnek...de nem járna 1 hét szabadság sem..szóval sántít a dolog :)


táppénz miatt is elküldhet persze,de ha hiányszakma csak nem fog

2014. nov. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyen munkát végeznél? El tudod látni? Ha ápoló vagy akkor nehézkes a dolog fél kézzel és lehet nem nézik jó szemmel, de ha pl. inkább számítógépen dolgozol, akkor nem hátráltat annyira.

Egészségügy, csak megértőbbek mintha mondjuk gyárba mennél.

Részmunkaidős leszel vagy a sima minimálbért kapod? A 108 a nem szakképzett minimum, márpedig ha nincs semmi különösebb szakmai követelmény, akkor valószínűbb, hogy kevésbé engedékenyek.

2014. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!