Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy egészségügyben dolgozó...

Egy egészségügyben dolgozó elpletykázott rólam egészségügyi adatokat közös ismerősöknek. Beperelhetem?

Figyelt kérdés

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek megéri-e. Mármint ügyvédet kell fogadni és az költség. Mennyibe kerülne szerintetek? (nagyságrendre)


Illetve az adataim titkosságának megsértése miatt mennyit lehet legombolni az egészségügyi dolgozóról? Megtérülne az ügyvédi költség?


Akit érdekel, privátban kifejtem bővebben a történetet.



2014. jún. 3. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Személyes adatokat adott ki rólad, szóval simán. Elvileg a szerződésében benne is kell legyen, hogy ezt nem teheti.
2014. jún. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Már hogy a pecsbe perelhetnéd be?
2014. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

"Illetve az adataim titkosságának megsértése miatt mennyit lehet legombolni az egészségügyi dolgozóról?"


Semennyit. Kártérítést kizárólag abban az esetben követelhetsz ha hitelt érdemlően igazolni tudod mennyi károd keletkezett.



"Megtérülne az ügyvédi költség?"


Szerinted? :D

2014. jún. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Bárkit bármiért bepörölhecc ecsém!

Te perkeled a dollárt. Ő meg legalább reheg eggyet.

2014. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3-as, a törvényben van tényállás arra vonatkozóan, hogy nem lehet egészségügyi dolgozónak adatokat kiszolgáltatni. Azaz valahogy a törvény szankcionálja a dolgot attól függetlenül is, hogy nekem okozott-e vele anyagi kárt. Mivel erkölcsi kárt okozott, ezért szerintem valamennyi büntetést ki lehet rá szabni.


Ha nem lehetne szankcionálni a törvény megsértését, mi értelme lenne a törvényeknek? :D Légyszi olyan írjon már, aki valamennyire járatos ebben.

2014. jún. 3. 16:45
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as valasza a karteritesre vonatkozott, nem a buntetesre amit a korhazra kiszabnak! Nem mindegy!
2014. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"3-as, a törvényben van tényállás arra vonatkozóan, hogy nem lehet egészségügyi dolgozónak adatokat kiszolgáltatni."


A törvényben nagyon sok mindenre van "tényállás". :)

2014. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%

Hatos így igaz. A kérdező ezen mondatát:


"Illetve az adataim titkosságának megsértése miatt mennyit lehet legombolni az egészségügyi dolgozóról?"


Elég nehéz jogi szempontból értelmezni. Nem fogalmaz kristálytisztát mit ért legombolás alatt. Nem vettem le rögvest, hogy nem haszonszerzési céllal indítaná a pert, hanem csupán aljas bosszúvágytól vezérelve, és arra kíváncsi az állam mit gombol le róla. :D

2014. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: Semmit.

Első esetben valószínűleg csak figyelmeztetik. Ha meg már lett volna ilyen esete, most nem lenne itt a kérdésed. xD

2014. jún. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Aki állít, az bizonyít. Hogyan bizonyítod az állításodat? Gondold ezt végig, mert egy vesztett per sokba kerül.
2014. jún. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!