Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi értelme van annak hogy a...

Mi értelme van annak hogy a sztrájkhoz, tüntetéshez engedély kell?

Figyelt kérdés

Sosem értettem mi az, hogy pl. egy sztrájkhoz nem adták meg az engedélyt. Ha sztrájk a kormány ellen történik, miért adna rá a kormány engedélyt? Az igazi sztrájk az, ami engedély nélkül történik, azzal tényleg nyomást lehet gyakorolni a kormányra, amire engedélyt adnak, fel tudnak készülni rá, hogy ne okozzon semmilyen fennakadást, annak mi értelme? Ez olyan mintha valakinek engedélyt kellene kérnie egy másik embertől, hogy kicseszhessen vele.

(tüntetésekkel hasonló a helyzet)



2014. nov. 26. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Ezen én is mindig csodálkoztam.


Mint ha valaki elkábítana és foglyul ejtene, aztán bezárna otthon a pincéjébe, én meg engedélyt kérnék tőle, hogy este 7-kor megszökhessek. :D

2014. nov. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tomala ***** válasza:
100%

Válasszuk ketté:

Tüntetésnél azért kell engedélyt kérni, mert nem mindegy, hogy egy tüntetés mekkora felfordulást okoz, az érdekeltek számához viszonyítva.

Ha nem kellene engedély, hidd el, te sem lennél boldog, mert minden napra jutna egy-egy maroknyi csoport, akik valamiért megbénítanák a várost. Mondjuk ma a Szabadságot az aranyhörcsögnek csoport 14 aktivistája zárná le a budapesti hidak felét, holnap viszont az ingyenes World of warcraftért tüntető 32 ember torlaszolná el az M1-M7 autópályát.

Egyébként bizonyos szűk körben megengedett a spontán (engedély nélküli) demonstráció.


A sztrájkhoz nem kell engedély, csak néhány szektorban tilos a teljes munkabeszüntetés: egy minimális, ún. "elégséges szolgáltatás" nyújtására a sztrájk idején is kötelesek a dolgozók. Illetve egyes - főleg tekintélyuralmi - szerveknél, mint a rendőrség, tűzoltóság, tilos a sztrájk. Meg még van néhány teljesen érthető és jogos korlátja a sztrájknak.

2014. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

- Orbán Úr, tüntethetünk, hogy ne 65 ezer forint legyen a fizetésünk, hanem 80 ezer, hogy a gyerekeinknek tudjunk margarint venni a kenyérre és tüzelőt, hogy ne fagyjunk meg télen?

- Kussolj jobbágy, túl nagy felfordulást okoztok vele.

- :'(((

2014. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kettes mondja jól. Sztrájkhoz nem kell engedély. Az, akkor és ott sztrájkol ahol akar.

Tüntetésnél sem konkrétan a tüntetéshez kell engedélyt kérni hanem a "rendezvényhez". Hiszen a rendőrségnek biztosítania kell a helyszínt, hogy sem a tüntetők, sem a közlekedők ne sérüljenek meg, hisz a tüntetés közterületen valósul meg. Ezért kell hozzá a rendőrség engedélye. És a rendőrség (területfoglalási) engedélye kell, nem a kormányt kérdezik meg, hogy lehet-e kormányellenes tüntetés :)

2014. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2 de mi lenne ha nem teljesítenék ezeket a minimális, elégséges szolgáltatásokat? Minden dolgozót megbüntetnének vagy kirúgnának? Az nem javítana a helyzeten...
2014. nov. 26. 14:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: az elégedetlenségek ellenére van emberség a sztrájkolókban, soha nem adná fel az összes tűzoltó/orvos a munkát egyszerre, mert ártatlanokon csattanna az ostor.
2014. nov. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy néhány szektorban egy teljes sztrájk nagy problémákat okozna, de ha mégis megtörténne, a kormánynak nincsenek olyan eszközei, amikkel bármit tenni tudna ez ellen azonkívül, hogy engednek a követeléseknek.
2014. nov. 26. 14:33
 8/11 A kérdező kommentje:
így a jogszabálynak, ami ezt tiltja nincs értelme, mert nem lehet betartatni, legfeljebb bízni lehet benne hogy betartják
2014. nov. 26. 14:34
 9/11 tomala ***** válasza:

Az elégséges szolgáltatás csak elvi előírás, nincs pontosan meghatározva, hogy mit jelent, és a be nem tartásának nincsenek szankciói.

Nem is szokták betartani.

Ha esetleg emlékszel, kb. 6-7 éve volt totális BKV sztrájk. Ott sem volt elégséges szolgáltatás, de nem büntettek érte senkit.

2014. nov. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
értem... köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 26. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!