Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladtam a fiam használt...

Eladtam a fiam használt babakocsiját, de a vásárló elégedetlen. Károsítás elleni büntetőeljárás?

Figyelt kérdés
Eladtam 1 babakocsi de a vevő nagyon elégedetlen volt vele és most feljelenséssel fenyeget hogy én megkárositottam őt mivel nem tüntettemm fel és nem szóltam karcolásokról stb. szoval ilyen esztétikai hibákról. a beszélgetésünk során 1 szoval nem mondta hogy vegyem issza a kocsit, átverőnek titulált s kirugatott több babakocsi áruló csoportból, s követelte a kocsi vételárának a felét. mondtam hogy nem küldök neki semmit vissza mert nem tartottam pisztolyt a fejéhez hogy vegye meg tőlem, most feljelentett kárositásért ha lehet a szavában hinni. milyen következményekkel járhat ez?

2014. dec. 3. 21:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Ha jól értem, személyesen történt az adásvétel. Ez esetben véleményem szerint semmilyen kártérítéssel nem tartozol neki, nyugodtan hagyd figyelmen kívül a fenyegetéseit.
2014. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
interneten történt az adásvétel, postai úton. kért tőlem előzőleg képeket, amit el is küldtem neki. ujszeru allapotu babakocsiként adtam el, viszont volt rajta néhány hiba ami belátásom szerit emlitésre sem méltó, az ő belátása szerint viszont tragédia! biztonsági öve nem megfelelő számára amirőll képet sem kért, nem tüntettem fel a vázán lévő karcolásokat, a teteje napfényszedte, alapból ugy gondoltam hogy azért tisztában lesz vele mikor megveszi hogy én is használtam. személy ellen elkövetett károsítással már állitólag fel is kereste a kapitányságot, emelett az interneten 1 nagy lejáratókampányt inditott ellenem.
2014. dec. 3. 22:01
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
Két észlény találkozása. Te megpróbáltad átverni, ő meg képtelen normálisan elállni a vásárlástól, amit ilyenkor tennie kéne. Valszeg megfelel neki a kocsi, csak próbál spórolni.
2014. dec. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%

Babakocsit postai úton?

Aztanemjóját!

2014. dec. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

"ujszeru allapotu babakocsiként adtam el, viszont volt rajta néhány hiba "

ez a kettő hogy fér össze?!


Én is már jártam úgy neten, hogy az eladó azt mondta karcos, közben meg törött volt!

Megértem a vevőt, én sem szeretnék drága pénzen vacakot venni! A legelején fel kellett volna ajánlanod neki, hogy ez esetben valamennyi pénzt visszaadsz, most cseszheted, oda a jóhíred! megérte?!

2014. dec. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

"azért tisztában lesz vele mikor megveszi hogy én is használtam"

De te azt írtad, hogy újszerű, ami azt jelenti, hogy olyan, mintha sosem használták volna! Hirdetésnél több képet kell feltölteni, a hibákról is, az, hogy neked nem olyan fontosak, attól még tájékoztatni kell róla.

Az ár fele kissé túlzás.

2014. dec. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
használt kocsi.. a használt kategóriában ez már csak embere válogatja hogy ki személy szerint minek minősiti, félig hasznalt alig hasznalt vagy ujszeru.. ez kinek mit takart, nekem ujszerunek tünt 1,5 használat után, mert lehetett volna szakadt szétkajázott szétszakadt is.
2014. dec. 4. 09:50
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
magyarázom a bizonyítványom :-)
2014. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ennyire szubjektív, kedves kérdező. pár karc még ok, de ha a színeket kiszívta a nap, durván karcos stb, akkor az NEM újszerű. ezért írtam, hogy megpróbáltad átverni a vevőt. Ez mondjuk "viszonylag megkímélt" vagy "a karcokat és színhibákat leszámítva jó állapotú". És a hibákat MINDIG fel kell tüntetni a fotókon, ha netes vásárlásról van szó. Gondolom nem véletlenül nem voltak ezek a hibák láthatóak a képeiden.
2014. dec. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
mikor megkapta a kocsit 1 szóval nem kérte, hogy vegyem vissza. 45 ezer volt a kocsi postával együtt és most 20 ezret követel vissza. inkább visszavenném tőle szivesen mert annyiért normális emberek bárki megvené még igy "hibásan" is, de nagy valószinuséggel hiányosan, szándékosan megrongáltan küldené nekem vissza a portékát.
2014. dec. 4. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!