Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladtam a fiam használt...

Eladtam a fiam használt babakocsiját, de a vásárló elégedetlen. Károsítás elleni büntetőeljárás?

Figyelt kérdés
Eladtam 1 babakocsi de a vevő nagyon elégedetlen volt vele és most feljelenséssel fenyeget hogy én megkárositottam őt mivel nem tüntettemm fel és nem szóltam karcolásokról stb. szoval ilyen esztétikai hibákról. a beszélgetésünk során 1 szoval nem mondta hogy vegyem issza a kocsit, átverőnek titulált s kirugatott több babakocsi áruló csoportból, s követelte a kocsi vételárának a felét. mondtam hogy nem küldök neki semmit vissza mert nem tartottam pisztolyt a fejéhez hogy vegye meg tőlem, most feljelentett kárositásért ha lehet a szavában hinni. milyen következményekkel járhat ez?

2014. dec. 3. 21:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
illetve még annyit megjegyeznék, hogy olyan károkat is küldött visszajelzésként képeken, amik nem voltak rajta mikor én elküldtem, 1 nagy helyen a kocsi fogójánál le volt menve a festék, az már azért nekem is hibának számítana, megjegyeztem volta! postán sérülhetett meg? szerintem hogy bebizonyítsa az igazát ő kaparta le! felfelháborodott a kocsi biztonsági övén is, pedig az övőrl képet sem kért, csak kérdezte hogy van e? én válaszoltam hogy igen, van, aztán azt irta nekem mikor megkapta, hogy ez öv? ilyen az etetőszékekhez van, minek hazudtam hogy van a kocsinak öve? mikor ez nem nevezhető övnek.
2014. dec. 4. 12:52
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
Mosakodsz, kérdező. Sajnos van néhány ilyen ember a Vaterán. De amit te leírtál, az alapján ez a babakocsi se nem hibátlan, se nem újszerű. Ilyenkor vissza kell adni a pénzt, és visszavenni a terméket.
2014. dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%
egyértelmű, mondom, mindketten csalni akartatok. te jobbnak tüntetted fel az árut a valós állapotánál, a vevő meg kifogásokat keres, hogy kedvezményt kapjon. Az utóbbi nem korrekt, vedd tőle vissza, add neki vissza a pénzt, az korrekt megoldás. de 25 ezer engedmény pár karcolás és hasonlók miatt, az nevetséges. ja, és ilyen termékeket jobb személyesen eladni a hasonló problémák elkerülése végett.
2014. dec. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Tedd már fel a hirdetést meg a képeket, hogy lehessen látni, hogy melyikőtöknek van igaza.
2014. dec. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Úgy látszik mégsem volt újszerű állapotú az a babakocsi.
2014. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15%

Ahogy mások is írták ezt az adásvételt 1 módon lehet lezárni: a vevő visszaküldi neked a babakocsit, te pedig UTÁNA (miután visszajött neked a babakocsi) visszaküldöd neki amit kifizetett babakocsira + a postaköltségre odaútra.


Így neki megmarad a pénze, neked a babakocsid, és mindkettőtök elbukik 1 postaköltséget.

2014. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Vagy már meg is büntették a kérdezőt, vagy tényleg ramaty állapotban volt a kocsi, mert képet azt nem tesz fel róla, d nem is reagál.
2014. dec. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
még akkor megoldottuk a helyzetet a vevővel, vissza utaltam neki a kocsi fele árát és már azota nagyon régen elfelejtettük egymást, bocsánat, hogy nem tájékoztattam itt egyeseket, de nem sürün járok ide fel erre az oldalra.. kb. pontosan az ilyenek miatt.
2015. nov. 4. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!