Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogalapja van a szolgál...

Milyen jogalapja van a szolgáltatónak IMEI letiltásra egy gyárilag független készüléken?

Figyelt kérdés

Arról hallottam, hogy lopás miatt letilthatják és le is tiltják, de ez rendőrségi ügy.


Arról is hallottam, hogy részletfizetés elmaradása miatt is letilthatják, hiszen amíg ki nem lett fizetve az utolsó részlet, addig a készülék a szolgáltató tulajdona.


Olyanról is hallottam, hogy hűségnyilatkozat esetén számlafizetés elmaradásakor is tiltanak készüléket, hiszen a hűségnyilatkozat miatt kedvezményes a listaárhoz képest.


De olyanra mióta van jogalapja bármelyik szolgáltatónak, hogy egy gyárilag független, gyártói garanciával vásárolt készüléket számla nemfizetés miatt letiltanak?



2014. dec. 8. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól még mert letiltották a saját hálózatukon, nem tudnád más hálózaton használni?
2014. dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem nagyon látom az összefüggést a kérdésedben. Gyárilag független készüléket is vehetsz néha a szolgáltatónál, pl. Motorola Defy (bár ez régebben volt :))
2014. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

milyen jogalap...?


...a bosszúúú...

2014. dec. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeted, akkor minden joguk megvan, hogy letiltsanak a hálózatukról, ha független a telefon, ha nem.
2014. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!