Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik Ptk kommentárt javasoln...

Melyik Ptk kommentárt javasolnátok/használjátok?

Figyelt kérdés

másodéves joghallgató vagyok és nagyon tetszik a polgári jog, ezért szeretnék egy kommentárba beruházni.

Dr Jobbágyi Professzor úr a Vékás Lajos félét javasolta

dr Pávölgyi Tanár úr pedig ezt használja:

[link]

Illetve a HVG-nek is van egy ilyen többkönyves változata, ami még a szemem elé került egy könyvesboltban.



#jog #PPKE #kommentár #Ptk #hvg #Vékás Lajos #oarc
2014. dec. 10. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem próbálod megszerezni valahonnan az egész DVD jogtárt? Abban legalább minden benne van és frissíteni is lehet.
2014. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert a jogtár az lejár, a könyv az mindig megmarad.
2014. dec. 10. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi jár le a jogtárban?

Ha megveszed 2015-ben a jogtáradat azt folyamatosan tudod frissíteni akár ingyen is ha van egy kis ismeretséged olyan helyen ahol előfizetnek. Az még 2020-ban is aktuális lesz.


De ha megveszed a 2015-ös könyvet, 2016-ban már lehet újabb jelenik meg.

2014. dec. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként sajnos könyv kérdésben nem tudok segíteni.
2014. dec. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a Jobbágyi javasolta, akkor azt ne :D csak vicc. A Vékásé valószínűleg jó, mert ő vezette a kodifikációs bizottságot. Amúgy én pétékáközelbe azóta nem voltam, mióta van új, szóval tuti tippet nem tudok adni. Menj be a könyvtárba és hasonlíts össze többfélét, és azt válaszd, amivel könnzebb dolgozni! Nyilván attól is függ, hogy mire kell, bírói beadványokhoz, vagy a Jobbágyi kisebbségi véleményeihez (amik nem lesznek benne :D). Egyébként szerintem jó tipp, amit a többiek mondtak, hogy szoftvert vegyél, mert sokkal könnyebb abban megtalálni bármit, mint egy többszáz- vagy ezeroldalas könyvben vagy kötetsorozatban (a terjedelem is nyilván attól függ, hogy melyiket veszed). De mivel másodévesként nem érted még a nagyobb összefüggéseket - mivel az első évet jogtörténetre és római jogra pazaroltad -, nem tudom mi hasznod lesz egy kommentárból, tekintve a horribilis árakat.
2014. dec. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én meg akkor itt tenném fel a kérdést, hogy hol lehet olcsón beszerezni Ptk. kommentárt? :D Horribilis összege van...
2014. dec. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!