Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Goodfriend diplomáciai mentess...

Goodfriend diplomáciai mentesség nélkül igazságos eljárás során milyen ítéletre számíthatna a Vida Ildikó által indított polgári perben?

Figyelt kérdés
2014. dec. 13. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tekintettel arra, hogy semmi olyat nem fogalmazott meg ami konkrétan Vida Ildikót sértené (nem nevezte meg soha)alapból elutasítanák a keresetet. Mellesleg az egész történetben egyetlen egyszer sem nyilatkozott saját nevében, mindig mint az USA képviselőjeként beszélt, illetve az USA hivatalainak véleményét továbbította.

Kicsit durva hasonlattal: amikor a Magyar Nemzet valamit állít, majd a HIR Tv megismétli, a bíróság nem a hir-tv-t vagy a Magyar Nemzet újságíróját kéri helyesbítésre, hanem a Magyar Nemzetet.

Tehát itt is az USA-t kellene perelni....ha lenne miért. (mivel az USA sem nevesítette Vidát)

2014. dec. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem is azért perelték be, mintha tényleg arra számítanának, hogy ennek lesz is valami eredménye. Futó Barnabás (Vida ügyvédje) a védencével ellentétben nem hülye ember, és pontosan tudja, hogy ezt a pert MEGNYERNI nem lehet.

Ezért is kérték, hogy azonnal függesszék is fel az eljárást, míg az USA fel nem oldja Goodfriend mentelmi jogát. (Amit az USA nem fog megtenni, mert az ügyvivő egyetlen egyszer sem nyilatkozott a kormánya szándékaival ellentétesen.)


A feljelentés kizárólag politikai indokból történt, mivel Népünk Féleszű Vezére (hatalmas nemzetközi jogi tudásával) megfenyegette Vida Ildikót, hogy különben kirúgja.

Természetesen Orbán jogászként pontosan tudja, hogy ennek nincs semmi értelme, de ez a nyilatkozat szintén egy politikai nyilatkozat volt, hogy az egyre fogyatkozó szavazótábora lássa, hogy ő aztán milyen baromira elkötelezett a korrupció felszámolása irányában.


Tegyük fel azt a (szerintem teljesen képtelen) lehetőséget, hogy az USA megvonja a mentelmi jogot az ügyvivőtől. Nagyon kíváncsi lennék, hogy KONKRÉTAN mivel is fogják megvádolni Goodfriendet? Azzal, hogy nem nevezte meg Vida Ildikót? Vagy hogy (hazája törvényeinek megfelelően) egyik érintett személyt sem nevezte meg? Hogy azt javasolta Vidának, mikor az egy sétája során "véletlenül" összetalálkozott vele, hogy adjon be vízumkérelmet? (Amit Vida azóta sem tett meg.)


Szóval nem tudom elképzelni, hogy egyáltalán mi is lenne a vád???

2014. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van az előzőeknek. Sem Goodfriend, sem Amerika nem mondott egyetlen nevet sem soha.

A neveket egy magyar újság szellőztette meg. Ezt csak az érintettektől tudhatta. A többi név feledésbe merült de Vida maga mondta, hogy ő érintett. Kvázi beismerte, hogy kitiltották.

De a nemzetközi jogszabályok szerint, amit Magyarország is aláírt, a diplomáciai testület tagjai ellen nem lehet magánvádas pert indítani. Jogászként ezt Orbánnak is kellett tanulnia.

Ha még is indul per, akkor azt jelenti, hogy az Ügyészség, Bíróság nem a törvényeknek megfelelően jár el, hanem azt teszi, amire Orbán utasítja.

2014. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A vád az már elhangzott: jó hírnévhez való jog megsértése.

A per felfüggesztési kérelem infóval eddig még nem találkoztam. De ha valós akkor árulkodó.

Mindhármótoknak köszönöm a választ, egybehangzó lett

2014. dec. 13. 19:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg, mivel polgári perről van szó, nincs vád, csak alperes. Tehát Gootfriend csak alperes.
2014. dec. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Shai-Hulud ***** válasza:
Igen, ez a "vád" valóban elhangzott. De mivel Goodfriend soha nem mondott egyetlen nevet sem (mikor Vida rákérdezett, neki is csak azt mondta, hogy adjon be vízumkérelmet), így ezt a "vádat" elég nehéz lesz bármivel is alátámasztani. :-)
2014. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem akartam én felhozni, reméltem valaki kitér rá, dr türelmetlen vagyok :-)

Tehát:

Vida Ildikó már nyilvánosságra hozta,hogy a kitiltási listán szerepel

amikor

Goodfriend a következőt nyilatkozta:

"az információ, amelyre a beutazási tilalmat alapozták, nem pusztán arra vonatkozik, hogy az érintettek keveset tettek a csalások ellen.

Ha valaki jó szándékú, de nem tesz eleget a csalás megakadályozásáért, természetesen nem minősül korrupt cselekménynek"

Tényleg kijelenthető, hogy nem valósult meg a jogsérelem amit felperes állít?

2014. dec. 13. 23:01
 8/10 Shai-Hulud ***** válasza:
Tényleg kijelenthető. Amiket Goodfriend mondott, azok teljesen általános kijelenések, semmi olyan nincs bennük, ami kifejezetten Vida Ildikóra vonatkozna, vagy egyértelműen az ő személyére lehetne következtetni belőle.
2014. dec. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg Goodfriend csak "postás". Tehát, ha levelt kapsz, amiben rossz hír van akkor a postás a hibás
2014. dec. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pont ezzel a témával kapcsolatban szerettem volna egy kérdést kiírni,hogy Vida vagy Goodfriend fogja e megnyerni a pert?Most már nem teszem:D

Egyértelmű,hogy nem nyerhet Vida Ildikó,hacsak nem írja át a törvényeket a Fidesz Vida Ildikó miatt:(

2014. dec. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!