Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztoly adás-vétel magánsz...

Gázpisztoly adás-vétel magánszemélyként?!

Figyelt kérdés
Elszeretném adni a gázpisztolyomat, ezt megtehetem akármelyik online aukciós weboldalon? Van rá viselési engedélyem, szóval gondolom nem olyan egyszerű a dolog.
2014. dec. 14. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:

"Amennyiben azt a fegyvert, amelyre viselési engedélyt kértünk eladjuk (elajándékozzuk, tönkremegy, elvész, ellopják stb.), ennek tényét az engedélyt kiadó hatóság tudomására kell hoznunk (írásban tett nyilatkozattal), és a viselési engedélyt (erre a konkrét fegyverre) öt munkanapon belül le kell adni."

[link]

Hogy le kell adni, az most is így van, de a többinek nézz utána aktuálisan vagy kérdezd meg a helyi sündőrségen.

2014. dec. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Adtam már el gázpisztolyt én is. Ha van rá viselésid, akkor azt le kell előtte adni a rendőrségen.


De nincs más dolgod! Nem kell semmilyen hülye adásvételit íratni, meg nem is kell bejelenteni az eladást a rendőrségen.


Ha van viselésid, akkor azt leadod, utána meg azt csinálsz a fegyverrel, amit akarsz.

2014. dec. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!