Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mehet ez -az ügy bíróságra?

Mehet ez -az ügy bíróságra?

Figyelt kérdés

Még idén 2014 .áprilisában jelentettem fel a rendőrségen a gyermekem apját mert nem fizeti a gyereke után a gyermektartást, ezzel én már voltam bíróságon amin az apa nem jelent meg egyszer sem. Most Októbertöl kapom viszont az állam általi megelőlegezést és ma december 15-én kaptam 1 levelet a rendőrségtöl amiben az állt hogy az ügy menetelét megtekinteheti az 126 számú hivatalban és arról nem irnak hogy milyen ügyről van szó! Szóval abban az is benne van hogy a nyomozás iratait jogosult vagyok megismerni az ügyészségen vagy a bíróságon .

A kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban hogy ez a levél szólhat erröl az ügyről szerintetek? Más ügyem nem volt a rendőrségen csak ez . És hogy most bíróságra kerül az ügye? Ott neki kötelező megjelennie? Nekem azt irja nem kötelező! Kérlek benneteket hogy irjatok le mindent , kinek volt már ilyen ügye vagy ki ért ehez? Köszi!



2014. dec. 15. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztosan az. De nézd meg, hogy az ügy száma egyezik e azzal amiben feljelentést tettél-feltéve, ha abból van egyáltalán valami iratod, idézésed amivel össze tudod vetni.
2014. dec. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van némi kétségem, hogy ez állt a levélben...


Meg aztán a leveleknek általában van egy címe, vagy legalábbis a tárgyát meg szokás jelölni, pl. idézés, értesítés, határozat stb.


Abból, amit írtál, nekem egy értesítésnek tűnik, a nyomozás befejezéséről és iratismertetésről.


Az iratismertetésről szóló értesítés általában nem szokta tartalmazni a bűncselekmény megjelölését, de a bűnügyi számból tudhatod, hogy az az ügy-e.


Az iratismertetésen nem az ügy "menetelét" tekintheted meg, hanem a nyomozás során keletkezett iratokat. Ezen nem kötelező megjelenned, mint ahogy a gyanúsítottnak sem, mert hogy ő is jogosult a nyomozás iratait megismerni, az egészet.


És igen, ha a rendőrség által megjelölt időpontban nem jelensz meg az iratismertetésen, később akkor is megtekintheted azokat, csak akkor már nyilván az ügyészségen, vagy a bíróságon, attól függően, hogy épp, hol vannak az iratok.

2014. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, ha nem az -az ügy mert más ügyem nekem a rendőrséggel nincsen. Amikor feljelentést tettem volt arról papirom csak sajnos most nem találom igy azt nem tudtam megnézni , de meg fogom keresni!
2014. dec. 16. 16:16
 4/6 A kérdező kommentje:
A tárgyban az áll hogy: értesítés nyomozás befejezéséről, nyomozás iratainak megismeréséről. Na most amikor feljelentést tettem azt mondták ki fogják vizsgálni az ügyet és kapok majd arról később értesitést ! Ennyi.
2014. dec. 16. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:

És tanúként nem hallgattak ki? Ha igen, akkor keresd meg az idézést, azon rajta van a bűnügyi szám.

A feljelentésen ideiglenes ügyszám van, az alapján nem fogod tudni. De ha más ügyed nem volt, akkor ez biztos, hogy az az ügy lesz, hiszen ha más ügyben nem szerepelsz, akkor annak befejezéséről sem értesítenek nyilván.

A legegyszerűbb egyébként, ha bemész a megjelölt időpontban, vagy az értesítésen szereplő telefonszámon érdeklődsz.

2014. dec. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
DE igen és megtaláltam ez az -az ügy az ügyszám ugyanaz mindkét levelen igy erröl az ügyről van szó, ez már biztos!
2014. dec. 16. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!