Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bíróság által kiállított...

A bíróság által kiállított (elővezetés díja) csekket ha nem tudom most kifizetni, mi történik? Igazak a hírek, hogy leültetik? Inkasszió, stb? Tanúként hurcoltak be. Az ügyről elfeledkeztünk.

Figyelt kérdés
2014. dec. 16. 16:59
 1/5 A kérdező kommentje:
25 ezret kérnek, de ha én ezt most kifizetem, vagy a gázt, vagy a villanyt, vagy a vizet kapcsolják le. Vagy enni nem fogok ebben a hónapban.
2014. dec. 16. 17:00
 2/5 A kérdező kommentje:

15 nap (!!!) haladékot adtak ezek a szemétládák.

Nem hogy adnának 3 hónapot, hogy rendesen kifizethesse az ember. nem, ők (szinte azonnal) kérik....

2014. dec. 16. 17:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy inkább felveszek gyors kölcsönt és kifizetem abból, mert inkább csesztessenek a gyorskölcsönös behajtók, mint hogy le kelljen valamit ülnöm.
2014. dec. 16. 17:01
 4/5 Gall Misike válasza:

Nem kell tragikusan felvenni ezt a birósági követelést.

Vannak olyan esetek amikor egy ügynek a bűnűgyi költsége : szakértői vizsgálazok, dns- minta vételi vizsgálat stb, miatt többszáz ezrerre rúg a költség.+ az elitélt felkutatását is hozzácsapják a bünügyi költséghez.


Ő sem fizeti be. Polgári - végrehajtási perben ha nemtudja behajtani a bíróság, akkor adó-alapban rögzitik a tartozást. Majd később a jövedelemből apránként levonogassák.


Persze uzsora kamattal.


Javaslat: Nem sok az összeg. Próbáld meg befizetni. üdv

2014. dec. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És miért neked áll feljebb? El kellett volna menni a tárgyalásra és akkor nem vezettettek volna elő!

Amikor megkaptad az idézést, azon feketén-fehéren le volt írva, hogy mik a következményei, ha nem jelensz meg!

És az is le van írva, ha valami miatt nem tudtál megjelenni, azt be kellett volna jelentened és megint csak nem vezettettek volna elő. Ha elfelejtetted az idézést, akkor is azt utólag is megmondhattad volna a bíróságnak.

Egyébként igen, behajtják.

2015. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!