Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy könyvküldő cégnek postafor...

Egy könyvküldő cégnek postafordultával vissza akarom küldeni a rendelt könyvet, a törvény szerint visszafizetik a vételárat. Hivatalos iratként föl lehet adni a postán?

Figyelt kérdés

Rettenetesen drága a postai levél díjszabás, a hivatalos iratként való feladás jóval olcsóbb. A posta Általános Szerződési Feltételeiben (a neten) nem találtam mi minősül hivatalos iratnak, pl. könyvet fel lehet-e adni hivatalos iratként?

A másik kérdésem: megkockáztathatom-e hogy -spórolásból- simán és nem ajánlottként küldeném vissza a könyvet? Úgyis megérkezik. Meg lehet-e bízni, hogy nem élnek vissza azzal, hogy nincs nálam az ajánlottas nyugta a feladásról?


2014. dec. 24. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A posta oldaláról, a hivatalos iratról:

"Állami vagy önkormányzati szervek, valamint jogszabályban meghatározott egyéb szervek, személyek jogszabályban meghatározott eljárásaiban vehetik igénybe a hivatalos irat szolgáltatást. Ugyanakkor megfelelve annak a kívánalomnak, hogy az ilyen módon kézbesített küldemények feladásához vagy kézbesítéséhez, illetve annak megkísérléséhez vagy azok időpontjához jogszabály jogkövetkezményt fűz vagy határidő számításának alapjául szolgál."


Te kétlem, hogy állami, önkormányzati, vagy egyéb meghatározott szerv lennél...

2014. dec. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Amúgy én Napóleon vagyok. :)
2014. dec. 24. 11:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem ajánlva adod fel, akkor simán mondhatja, hogy nem kapta meg, és ha azt mondja, hogy nem kapta meg, akkor lehet, hogy elkezdesz kombinálni, hogy vajon tényleg nem ért el hozzá. És egyébként is; a posta nem elsősorban a megbízhatóságáról híres...


Úgyhogy, ha drága a könyv, inkább szánd rá azt a párszáz forintot.

2014. dec. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!