Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én fizetek egy sört a 2...

Ha én fizetek egy sört a 2 hónap múlva 18 éves haveromnak, akkor engem büntetnek meg?

Figyelt kérdés
Én már 18 vagyok, haverom 2 hónap múlva lesz annyi, ha beülünk egy kocsmába és kikérek 2 sört, akkor engem büntetnek meg?
2014. dec. 24. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Papírforma szerint igen, mivel fiatalkorúnak veszed, más kérdés, hogy nem hinném, hogy a kocsmáros majd elkéri mindkettőtök személyijét.

A másik dolog meg hogy sokkal egyszerűbb ha bemész a boltba és veszel 2-t és megisszátok valahol. Egyrészt olcsóbban kijöttök, másrészt, ha bemész egyedül a boltba, még véletlen sem szólhatnak, hogy kinek viszed.


Mondjuk anno mikor sulis voltam, volt pár 15-16 éves nagy dohányos osztálytársam, azok mindig a felsőbb osztályosokat kérték meg, hogy vegyék a cigit, de mentek be a bolt vagy 4-en + a 18-at betöltött " segéd ", aztán álltak mellette meg mondták mit kérnek, a 18+ -os meg kérte ki az eladótól... akkor elég egyértelmű lehetett a dolog, hogy mi történik, még sem szóltak semmit.


Bár van egy másik történetem is erről, Budapesti osztálykirándulás alkalmával egy totál vadidegent bíztak meg, hogy vásárlásban segítsen... én is ott voltam akkor a boltban, de az egy kegyetlen vicces szituáció volt. Asszem a férfi kapott érte egy üveg vodkát vagy valami hasonlót. A pláne az volt benne, hogy 40 fős osztályunk volt, és több mint 20 embernek kellett a pia. Na most el lehet képzelni, hogy nézett ki ahogy 5 kézikosarat megpakoltak minden féle piával a sörtől kezdve a töményig és azt sorban lehúzták kasszánál majd a végén a felkért ember kifizette az egészet.

Ha azért nem szóltak... pedig ott még a többi vásárló is nézte a jelenetet, mert azért elég feltűnő volt az a 20+ -os tömeg a nagy adag itallal.


Hazának a fél osztály kiütötte magát, két kísérő tanár volt velünk, azok meg semmit nem szóltak, gondolom úgy voltak vele, hogy nem igazán tudnának mit tenni, ha inni akarnak úgy is isznak. Egy kocsi volt nekünk a vonaton fenntartva és a Budapest - Tapolca ( 200km ) út alatt totál szétszedték a nagy részét, csak pár kabin maradt tisztán ahol mi az a 10-15 ember foglalt helyet akik nem ittak.

2014. dec. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, én szívesen megvenném boltban, de holnap nem lesz nyitva semmi, meg buli előtt kocsmába fogunk menni, meg nem is az zavar, hogy ki kell kérni úgy, hogy az eladó látja, hogy a haverom nem 18, hanem, ha valami "ellenőr" vagy rendőr bejön, akkor nézhetek, hogy mégis mi van..
2014. dec. 25. 00:11
 3/7 anonim válasza:
64%
Nem tudsz várni 1 napot mi? :D
2014. dec. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Dec 25-én az ellenőr esélytelen, szolgálatban levő rendőr a kocsmában szintúgy. Szolgálaton kívül meg kétlem, hogy veletek foglalkozna a rendőr.
2014. dec. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2014. dec. 25. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen kérdésem van: Tiltja bármely jogszabály, hogy fizess egy sört a 2 hónap múlva 18 éves haverodnak?

Akkor mégis alapján büntetnének meg? Egy jogállamban a törvények kell hogy irányadóak legyenek!

2014. dec. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma megyünk bulizni, azért iszunk ma. :) Ittunk mi eddig is, de nem buktunk le, csak általában megvettük boltban és megittuk valahol, nem kocsmában kértük ki. Hát jó, mondjuk ünnepekkor nem tudom ki lenne akkora egy mocsok, hogy megbüntet egy 18 évest mert iszogat a haverjával.. :D
2014. dec. 25. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!