Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nekiállok keresgélni a...

Ha nekiállok keresgélni a földben, és találok régi érmét, szerszámot, különböző eszközt, esetleg fegyver maradékot, akkor kell értesítenem valamiféle hatóságot?

Figyelt kérdés
Vagy bármit találok,az az enyém....? Jelenleg 2 db nagyon régi kézzel öntött gyógyszeres üveget találtam. De elképzelhető hogy találok egyéb érdekességeket is.Egy szerszámos,és istálló állt ott a telkemen.Tavasszal el akarom hordani a földet onnan.Mivel az épület anno állítólag összedőlt,így a föld halomban lehet találok néhány érdekességet.
2014. dec. 29. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy 80cm alatt az államé akármi amit találsz.
2014. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mármint 80 cm mélység alatt...
2014. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
aha... :O hát ez egy domb.... :) nincs mélység :) vájog épület volt. leginkább attól paráznék,nehogy valami olyanba ütközzön az ásó,ami durranhat. :) tavasszal kiderül. :)
2014. dec. 29. 21:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hacsak nem robbanószert találsz, akkor nincs semmi gond. Reálisan hozzáállva meg amúgy is, milyen hatóságot érdekelni. Nem fognak bemenni csak úgy a telkedre, mert épp ásogatsz valamit.
2014. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nyilván ha akna,vagy gránát féle cucc esetében rögtön hívnék tűzszerészeket. de pl töltény,vagy esetleg rozsdás sisak,fegyver vagy ilyesmi esetében nem tudnám mi a tenni való.
2014. dec. 29. 21:30
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bárkit zavarna, ha eltennéd az utóbbiakat.

Egyébként azt mondtad, hogy istálló volt ott. Én arra tippelnék, hogy maximum egy csomó patkót fogsz találni. Nagy szerencse kell ahhoz, hogy ilyen helyen egy olyan értékes dolgot találj, mint egy háborús sisak vagy egy fegyver.

2014. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1711 utáni dolgokat megtarthatod.


Az 1711 előttieket fel kell ajánlanod az állam részére.

2014. dec. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kell. Bármit találsz az minden esetben a te tulajdonodat képezi. Alkottak ugyan illegitim törvényeket arról, hogy ez az államé, de mindannyian tudjuk, hogy ez baromság.
2014. dec. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"nyilván ha akna,vagy gránát féle cucc esetében rögtön hívnék tűzszerészeket"


Ezt azért majd gondold át mégegyszer.

2014. dec. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, ha valami értékeset találsz, engem kell értesíteni! :)
2014. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!