Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nekiállok keresgélni a...

Ha nekiállok keresgélni a földben, és találok régi érmét, szerszámot, különböző eszközt, esetleg fegyver maradékot, akkor kell értesítenem valamiféle hatóságot?

Figyelt kérdés
Vagy bármit találok,az az enyém....? Jelenleg 2 db nagyon régi kézzel öntött gyógyszeres üveget találtam. De elképzelhető hogy találok egyéb érdekességeket is.Egy szerszámos,és istálló állt ott a telkemen.Tavasszal el akarom hordani a földet onnan.Mivel az épület anno állítólag összedőlt,így a föld halomban lehet találok néhány érdekességet.
2014. dec. 29. 21:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
haláliak vagytok! :D gondoltam az ilyen leletek értékesítésére,de nem hinném hogy jó ötlet lenne :D
2014. dec. 30. 23:48
 12/13 polarbeer válasza:

Jelenleg Magyarországon ha 1711 előtt az emberi tevékenység során a földbe került tárgyat, illetve ha elhagyott robbanószert találsz, azt jelentened kell, és nem tarthatod meg!

Az 1711 előtti tárgyat 8 napon belül le kell adnod a területileg illetékes múzeumnak, akik neked ezt meg fogják köszönni.

Ha robbanóanyagot, lőfegyvert találsz, a rendőrségnek kell leadnod. Ezzel kapcsolatban bővebb infó itt:

[link]


Minden mást, amit találsz, szabadon megtarthatsz, gyűjteményt készíthetsz belőle, vagy eladhatsz. Ezek biztos infók, magam is padlásolok, és régiségeket gyűjtök.


Az értékmentés jó! És a régi fémtárgyak gyűjtése előkeresése mellett a régi papírokról se felejtkezz meg! Sok értékes régi dokumentum, képeslap, bizonyítvány van a régi épületekben, amelyeket általában sajnos kevesebbre becsülnek, mint a többi régiséget.


Jó leletmentést! :) És küldd majd el privátban, hogy miket találtál!! Biztos csupa izgi holmi lesz ott. :)

Üdv.:

polarbeer

2014. dec. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
rendben! :D amit találok majd lefényképezem. :D szeretem a múltat kutatni. :) régi papír,fénykép,és képeslap szintén érték nekem is :)
2015. jan. 1. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!