Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A haverom kiégette az kanapém...

A haverom kiégette az kanapém cigarettával. És nem hajlandó kifizetni a kárt! Milyen törvény vonatkozik erre?

Figyelt kérdés
Rongálás? Meg lehet valahogy szorongatni törvényileg hogy fizesse ki a megégett kanapét?

2014. dec. 31. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Pereld be, ő vissza fog perelni becsületsértésért és megkezdődik az évszázad pere!
2014. dec. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tetro ***** válasza:
hogyan bizonyítod hogy ő volt az?
2014. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

"hogyan bizonyítod hogy ő volt az?"


Tanúkkal! Évszázad pereee!!

2014. dec. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szarjál rá, legyél jóba vele, és amikor áthív, égesd ki te is az ő kanapéját. Ez olyan semmi ügy, hogy hivatalosan sehol nem fognak foglalkozni vele.
2014. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tomala ***** válasza:
67%
Ptk. 6:519. § "Aki másnak jogellenesen kárt okoz, köteles azt megtéríteni."
2014. dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tetro ***** válasza:

12.21

akkor mit javasolsz e szerint? :)

2014. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tomala ***** válasza:
100%

Az elsődleges kérdés csak annyi volt, hogy milyen törvény vonatkozik erre. Én erre válaszoltam. Nem.javaslok semmit, mert nem tudom, mennyit ér az a kanapé, megér-e egy kis viszályt, illetve, hogy van-e tanú, vagy más bizonyíték.

Ha igen, és mindenképpen kell javasolni, akkor azt javaslom, hogy a kérdező keressen fel egy közjegyzőt, bízza meg fizetési meghagyás kibocsátásával. Annak díja vélhetően az 5000 Ft-os minimumérték lesz, amit később szintén a károkozónak kell állni. Ha a károkozó nem reagál (ami gyakran előfordul, különösen ismerősök között), a meghagyás jogerőre fut, és lehet is végrehajtatni. Ha ellentmondással él, akkor meg a bíróság dönt a kisértékű perek szabályai szerint.

2014. dec. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát én először is a többi haver előtt vinném a sztorit. Talán a szégyen ráveszi hogy kifizesse. Ha nem, akkor meg következő házibulinál mindenki mást hívj meg, őt pedig nem, amíg ki nem fizeti. :)
2015. jan. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Legkozelebb nem hagyod hogy a szobaban cigizzenek. Nalunk mindenki aki cigizik kimegy, MAGATOL, nem kell mondani se nekik. Ha ilyen hulye vagy fized ki magadnak.
2015. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!