Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon mind a nép,...

Magyarországon mind a nép, mind a jogalkotók miért fegyvertartás fóbiásak?

Figyelt kérdés
Szlovákiában, Csehországban, Finnországban, Svájcban, Ausztriában meg a témához normálisan álló országokban szinte bárki, arra alkalmasnak minősített személy birtokolhat éles lőfegyvert és még sincsenek vérengzések és népfelkelések / forradalmak.
2015. jan. 2. 15:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Alkalmas személy alatt olyan embert kell érteni, aki elvégzett egy fegyverismereti tanfolyamot, tett belőle vizsgát, és a szigorú pszichológiai vizsgálaton megfelelt.
2015. jan. 2. 15:49
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

A diktátorok mindig is félnek attól, hogy ha fegyver kerülhet az emberek kezébe, akkor azt ellenük fordíthatják.


Valahogy ez egy régi "hagyomány", hogy mindentől félni kell, amit az aktuális hatalom ellen is fel lehetne használni.



Plusz mondjuk valóban, sok embernek itthon én sem adnék semmit a kezébe... Elég megnézni itt pár választ, elég lenne ha csak 1 idióta kezébe kerülne egy éles fegyver... (Márpedig kerülne, mert tökéletes szűrés nincs.)

2015. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BlackSword ***** válasza:
63%
Mert ott értelmesebbek az emberek... Ennyi...
2015. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Amikor feloszlatták a Munkásőrséget és átmentünk a szocializmusból kapitalizmusba, akkor az új rendszerrel szemben bizalmatlan ex-munkásőrök meglovasították fegyvereiket a leadás helyett. PPSZ-41-eseket, AMD-65-ösöket és AMP-69-eseket lovasítottak meg. Ez a fajta vehemensen politizál, gyűlölködik, kívánja mások halálát, tüntet, és mégse csinálnak vérfürdőt.


Nálunk 300-400ezer illegálisan tartott fegyver van és mégis csak egyszer-kétszer történik komolyabb fegyverekkel (gépkarabélyokkal) bankrablás vagy leszámolás. Azokat is ilyen nemzetközi bűnbandák követik el.

2015. jan. 2. 15:56
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Kommunista berögződés.

A magyar politikában pedig sok a volt komcsi.


Félnek, hogy a nép egyszer ellenük használná a fegyvert.


Pedig, a szabad ember ismérve a fegyvere.

2015. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos engem ez a témakör nem érint, mivel úgysem kapnék fegyvertartási engedélyt (mentális problémák).


Ellenben nem mondanám, hogy annyira rossz lenne, ha lenne rá lehetőség. Viszont mihez kezdenél vele? Jön a betörő (cigány) és agyonlövöd, mehetsz a börtönbe. Amerikában meg bárkit agyonlőhetsz, aki behatol a birtokodra (no, nem kivégzésre gondolok).

2015. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az önvédelemhez még magukat az önvédelmi törvényeket is módosítani kellene.


Szerencsére nem cigányfertőzött területen élek, nekem nem önvédelmi célból kellene, hanem "csak" azért, mert tetszenek nekem. Egyesek késeket, machete-ket és más szúró-vágó eszközöket gyűjtenek, mások meg lőfegyvereket. Hétvégenként járnék le a lőtérre. Elég hülyén adja ki magát, hogy nálunk nehezen lehet lőtéren lőni, osztrákoknál meg még MG 42-es géppuskával (!) is lehet lőni.

2015. jan. 2. 16:11
 8/11 anonim ***** válasza:

7: Ez biztos? Még Amerikában sem lehet nehéz fegyverzetet birtokolni tudtommal.


Egyébként nekem is tetszenek a kisebb gépkarabélyok, úgyhogy átérzem amit írsz. Viszont jó drága hobbi lenne, ha nem használhatom semmire.

2015. jan. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez a Dan Bilzerian nevezetű botrányhős még M82/M107-es romboló puskákat és M240-es / M249-es géppuskákat is tart az AR-15-ösei mellett. De nem csak őt láttam ilyen fegyverekkel, hanem egyszerű, névtelen redneck-ek is bohóckodnak ilyesmikkel, előszeretettel töltögetik fel azt a youtube-ra.


Az automata Glock pisztolyok is engedélyezettek civilek részére Amerikában.


Normális, engedéllyel rendelkező amerikaiak látják el a mexikói / brazil bűnözőket gépkarabélyokkal és géppuskákkal.


[link]



Nekem ez tetszik:


[link]



OFF:

Miért nevezik az AR-15-öst "civil" gépkarabélynak, amikor az ugyanúgy alkalmas sorozatlövésre, mint a "hadi" változata ?

2015. jan. 2. 16:27
 10/11 anonim ***** válasza:

"elvégzett egy fegyverismereti tanfolyamot, tett belőle vizsgát, és a szigorú pszichológiai vizsgálaton megfelelt"


Ez mondjuk lenne az országnak az 5%-a, akkor meg nem mindegy ha tiltva vannak?

2015. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!