Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek milyen problémája...

Kinek milyen problémája adódhat a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, együtt töltöttük a karácsonyt, egyikünk /G/ kicsit sokat ivott, velünk ellentétben /P/SZ/

És elég rosszul alakult a karácsony, sajnos a sok alkohol miatt, átment idegbe G és hát lekellet fogni, visszatartani a hülyeségtől, ez ilyenkor az emberben máshogy jön le, sajnos ránk támadt fenyegetett, illetve késsel akart ártani nekünk, mi ketten P/SZ bementünk egy szobába amiben üveg volt, eltorlaszoltuk az ajtót, de az üveget berúgta, közben szoltunk a hatóságoknak, az eggyik kést a lyukon betudta dobni, engem eltalálva kisebb fej sérülést okozva semmi komoly, de mivel a lyukon keresztül akart bemászni késsel, valamit csinálnom kellett , igy ami a kezembe került tárgyat próbáltam felhasználni ellene, amit hozzá vágtam, ami elistalálta, igy meghátrált, de napon túl gyógyuló sérülést okoztam, kisebb koponya törést és a többit...

ilyen helyzetben rám /sz/ és /g/ re milyen büntetést szabható ki?

senki nem akart ártani senkinek, önvédelem volt, illetve nem volt beszámítható, mennyire veszik szigorúan ?



2015. jan. 2. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Jogos védelmi helyzetben voltatok, ezért semmilyen büntetés nem szabható ki rátok P-re és Sz-re. G igaz, hogy nem volt beszámítható, de ez nem számít, mert 1. az Új Btk. szerint kitérési kötelezettség nincs.

2. G magát szándékosan helyezte nem beszámítható állapotba, jóllehet ő maga is tudja, hogy ilyen állapotban nem ura magának. a a rendőrség is megállapítja a jogos védelmet, nincs semmitől tartanotok, hiszen a kés az élet kioltására is alkalmas eszköz.

2015. jan. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És szerintem még azt se lehet mondani, hogy túlléptétek a jogos védelmi helyzetet amiatt, hogy G késsel támadt rátok. Esetleg akkor, ha ti ketten nagydarab, erős fickók lennétek, G pedig egy aprócska, gyenge, göthös gyerek, de mondjuk ti ketten fekete öves aikidósok lennétek, akik könnyűszerrel kicsavarnak még egy másfél mázsás támadónak a kezéből is egy kést, de ezt nem hiszem.
2015. jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!