Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Postan küldtem egy terméket,...

Postan küldtem egy terméket, a vevő előre fizetett, de a csomag törötten visszajutott hozzám, a vevő a pénzét követeli vissza, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Előre utalva kaptam 5500 ft-ot, elküldtem a porcelán csészét, kőrbe újsággal, pukkancsos fóliával, mindennel!

Feladtam sima csomagként, azonban a vevő nem vette át, allítólag nem is értesült róla, hogy ott járt a csomag, postán se kapott semmi hasznos választ.

A csomagot 8 nap után kb. visszaküldték nekem, azonban a csésze törött volt.

Az eladó meggyanusított, hogy el sem küldtem és feljelent, aztán mondta, hogy küldjem vissza azonnal az árát vagy az sértetlen terméket!

Nos, a pénz nálam, az értéktelen csésze nálam, mi legyen?

Küldött újabb 1200 ft-ot, hogy küldjem el újra neki, de ha a töröttet küldöm, akkor is feljelent...

Nekem csak ez az egy van és nem az én hibámból tört el.


Ilyenkor mit kell tenni?


2015. jan. 5. 22:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Visszaperkeled a pénzt.
2015. jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De miért fizetném vissza? Ha átveszi a csomagot, lehet, hogy nem törik el...

Akár el is veszhetett volna a csomag, akkor is kiè a felelőség?

2015. jan. 5. 22:26
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
már ne is haragudj, de ez a te sarad, akkor is, ha a postán sérült a termék.
2015. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd vissza
2015. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a vevőnek igaza van, nem vette át, tehát már a postán visszaküldték. Postán soha nem szabad semmilyen könnyen törhető terméket feladni.
2015. jan. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Fizesd vissza.
2015. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Azért nem adunk fel simán csomagot, most már fizesd ki.
2015. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

10 ezer ft egy ilyen porcelán, az én káromat ki téríti meg?...

Költői kérdés volt. Ha tudom, hogy ez lesz, inkább el sem adom.

2015. jan. 5. 22:56
 9/16 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik, hogy egy törékeny tárgyat csak sima csomagként adtál fel, bármiféle biztosítás nélkül. Ha sima csomagban egyeztetek meg, akkor ha átvette volna, nem tudna miért reklamálni, vállalta a kockázatos küldési módot, de mivel át sem vette és a csomag nem veszett el, így te vagy szopóágon.


Nem tudom, a postánál hogy működik, ha a visszaérkezéskor bármiféle sérülés volt, lehet-e jegyzőkönyvet felvetetni és megtéríttetni a kárt, de biztosítás nélkül nem hiszem.


Itt le kell nyelned a veszteséget és vissza kell fizetned az árát.

2015. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Utánvétről hallottál már, kérdező? Sőt, lehet biztosítani is nevetséges összegért, így ha összetörik, kifizeti a posta a károdat.


Sima küldeményként bármekkora értékű dolgot feladni a postán, öngyilkosság.


Vagy küldesz egy új porcelánt neki, vagy visszafizeted az árát és megtanulod a leckét. Ő tényleg feljelenthet és akkor bizony még többe is kerülhet neked ez a kaland.

2015. jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!