Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek feljelentést rágalmazá...

Tehetek feljelentést rágalmazásért?

Figyelt kérdés

Kicsit tanácstalan vagyok. Egy magánszálló megbízott vezetője vagyok, sajnos elég fiatal.

Rengeteget kell dolgoznom és a lakókkal is tartanom kell a kapcsolatot, amellett, hozzájönnek a napi 8 órás gondnoki teendők.

A minap azzal szembesítettek, hogy felajánlom magam a férfiaknak, illetve megloptam a főnököm és annak címén, hogy a barátomhoz megyek, igazából a testemet árulom.

Ennek az igazságtartalma 0%.

Mivel ez a szembesítés több ember előtt történt, így szeretnék ennek a személynek egy feljelentéssel kedveskedni. Mennyire érdemes jogi útra terelnem ezt a "konfliktust"?

A kiváltó okával sem vagyok tisztában, amiért ezt csinálja, tudomásom szerint én nem tettem/mondtam olyat, amivel kivívhattam volna a haragját. Középvezető vagyok, tehát, ha ez még annál is több ember fülébe eljut, mint amennyi eredetileg hallotta, a becsületemen csorba eshet és mellesleg ez nem csak lakóhely, hanem munkahely is, tehát a szavai által okozott kárt, lehet, hogy évekig szenvedem.



2015. jan. 10. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Nem rágalmazásért,hanem becsületsértésért.
2015. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
tegyél feljelentést,hívd össze a szálló alkalmazottait majd pár mondatban foglald össze hogy mi történt ill. hogy feljelentést tettél xy személy ellen.lehet hogy a helyedre pályázik valaki és próbál megfúrni.
2015. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp. Majd ott megmondják, hogy melyik kategóriába tartozik.
2015. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az alkalmazottaim is ellenem fordultak....
2015. jan. 10. 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentést bárki bármikor tehet, legfeljebb nem vezet eredményre. Ez - a leírtak alapján - eléggé megalapozottnak tűnik, akár jelentős érdeksérelemet okozó rágalmazás vétségét is megalapozhat.


A jogi minősítés egyébként a bíróságot nem köti, csak a feljelentésben írt tényállás. Tehát ha a laikus feljelentő rosszul minősíti az esetet, majd a bíróság kijavítja.


Ez egyébként nyilvánvalóan nem becsületsértés, hanem rágalmazás. Nem tudom, aki csak úgy kapásból odavágja az ellenkezőjét - nyilvánvalóan nem jogász - mire alapozza azt.

2015. jan. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mindig mindent bizonyítani kell. A rendőrségnek ez lesz az első kérdése, hogy bizonyíték van-e a birtokában, vagy szem/fültanú, és ha az utóbbi van akkor az hozzájárul-e ahhoz, hogy melletted tanúskodjon, és részt vesz-e az esetleges kihallgatáson tanúvallomáson stb... Nem mindenki vállalja be (idegen)
2015. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!