Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kommunális adó micsoda?

Kommunális adó micsoda?

Figyelt kérdés
Miért kell fizetni? Ha fizetem,akkor a településnek mi a kötelessége cserébe? Jogi segítség kellene. Rendszeresen fizetem,de az utca ahol lakom teljesen el van hanyagolva. Előttem már évek óta nincs villany. Se csatorna,se járda,se árok.... Sáros,időnként jeges az út.Kukás kocsi sem jön fel. Úgy tudom többek közt erre szolgál a kommunális adó,hogy az utcát minimum rendbe tartsák. Ha tudtok linkeljetek paragrafusokat ezzel kapcsolatban.Köszönöm!
2015. jan. 12. 15:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jól tudod, erre szolgálna. De ha ide kiírod azzal sajnos még nem leszel előrébb, csak tudjuk, hogy van +1 település, ahol elcsalják a befizetett összeget. Irány a hivatalba panaszkodni.
2015. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Per lesz ebből,nem panaszkodás..... ha megtalálom azt a jogi lehetőséget ahol megfoghatóak... Köszi a választ!
2015. jan. 12. 15:56
 3/18 anonim ***** válasza:
Igazából a kukás autó meg a közvilágítás a döntő, a többire mondhatja azt az önkormányzat, hogy "jajj, most nem volt rá pénz".
2015. jan. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
10 éve nincs rá pénz,mikor a falu többi részén meg új buszmegállók vannak és játszóterek épülnek? :) ne ezt megszívják de kegyetlenül....
2015. jan. 12. 16:01
 5/18 anonim ***** válasza:

"ezt megszívják de kegyetlenül...."


lol...dehogy fogják :D

2015. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
majd meglátjuk... :)
2015. jan. 12. 16:16
 7/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt nem értem, hogy minek kell rögtön perelni, mikor tán azt sem tudják, hogy létezik ilyen utca is a faluban. Nem világos, hogy most az a cél, hogy dögöljön meg a másik tehene is, vagy hogy végre a ti utcátokkal is kezdjenek valamit.
2015. jan. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
az a cél,hogy ne kelljen térdig sárosan mennem dolgozni,illetve mindennel sarcolnak,mindenért fizetni kell,miközben egy turista látványosság közelében lévő utca szakasz trágyán néz ki. újabban minden hülyeségekkel támadnak,holott alig keresek valamit.... nem bírom már. igen is kell,hogy ne nyeljék le a pénzt,hanem arra fizessek,amit érzek is..... kell hogy figyeljenek rám. tudják hol lakok,így tudnak az utcáról is... csak könnyebb elszúrni hülyeségekre a pénzt,én meg mehetek dolgozni úgy mintha a disznó olból jöttem volna ki... :( :S
2015. jan. 12. 16:26
 9/18 anonim ***** válasza:
63%
Akkor én mit szóljak, nekem van egy tanyám lent vidéken és csatorna díjat kell fizetni, amikor nincs is semmi csatornázás arra. Lehúzás az egész.
2015. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A kommunális adó az egy olyan adónem, amit csak úgy kivetnek, minden ok nélkül, most pl. a 8. kerületben is, mindenkinek kell fizetni, akár csöves utcában lakik valaki, akár a kerület legszebb részén. Ez mindenhol így van, lehet próbálkozni, de ezért pert indítani nagy baromság lenne. Fizesd ki, aztán ennyi. A fizetésednek is közel a felét levonják és mit kapsz cserébe? Semmit. Még nyugdíjat sem fogsz, mégis levonják a nyugdíjalapot is.
2015. jan. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!