Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kommunális adó micsoda?

Kommunális adó micsoda?

Figyelt kérdés
Miért kell fizetni? Ha fizetem,akkor a településnek mi a kötelessége cserébe? Jogi segítség kellene. Rendszeresen fizetem,de az utca ahol lakom teljesen el van hanyagolva. Előttem már évek óta nincs villany. Se csatorna,se járda,se árok.... Sáros,időnként jeges az út.Kukás kocsi sem jön fel. Úgy tudom többek közt erre szolgál a kommunális adó,hogy az utcát minimum rendbe tartsák. Ha tudtok linkeljetek paragrafusokat ezzel kapcsolatban.Köszönöm!
2015. jan. 12. 15:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
1 fecske nem csinál nyarat. Egyedül évekig perelhetsz, elèrni úgysem fogsz semmit sem. Ha az utca több lakójával összefogva perelnél, több esélyed lenne.
2015. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
velük összetudok fogni... egyébként már párszor bekakiltattam az önkormányzatot a fellépésemmel... tudom mit csinálok...
2015. jan. 12. 17:04
 13/18 anonim ***** válasza:

A kommunális adó - ahogyan a nevében is benne van - egyfajta adónem, melyeket - ha a helyi önkormányzat kiveti egyáltalán - megfizetni kötelező, de közvetlen ellenszolgáltatásért nem tartozik az önkormányzat.


Tehát: közvetlen szolgáltatás nem jár a kommunális adóért, vagyis nem hivatkozási alap. Ettől függetlenül magam is elítélem az önkormányzat nemtörődömségét.

2015. jan. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
akkor hogyan lehet elérni,hogy végre csináljanak valamit,ha nem erre való hivatkozással? kénytelen leszek akkor kissé más oldalról támadni őket... ez így nem állapot..
2015. jan. 13. 17:08
 15/18 anonim ***** válasza:
A közvilágítás biztosítása kötelező, attól függetlenül, hogy van-e kommunális adó vagy nincs. A kukásautót a személtszállító céggel kéne megbeszélni, a csatorna, járda, vízelvezető árok meg ezek karbantartása pedig önkormányzati feladat, de nem kötelező érvénnyel.
2015. jan. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
ha esetleg valakinek az udvarát házát elönti a viz,mert nincs árok akkor azért felel az önkormányzat.... de ha azért nem is,akkor azért igen ha nincs rendes út és valaki elcsúszik egy olyan szakaszon,ahol nincs ház,vagy telek. gondolom.
2015. jan. 13. 18:18
 17/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a járda van ramaty állapotban, kisebb-nagyobb lyukak vannak benne. Panaszt tettünk és kértük hogy javítsák meg. Válasz: Nem az önkormányzat hatásköre, ugyanis a ház előtti járdaszakasz a miénk, így nekünk kellene megjavíttatnunk. Viszont csak engedéllyel nyúlhatunk a járdához, mert az önkormányzati terület. Erre varjál gombot.
2015. jan. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
erre egy válasz létezik. adják ezt írásos formába neked... ha megteszik,akkor a fagyban a takarítást nem kell elvégezned,mert nem nyúlhatsz hozzá,ott van feketén fehéren... mert az önkm területe... tehát tegyék ők rendbe...
2015. jan. 13. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!