Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan szerezhetném vissza a...

Hogyan szerezhetném vissza a kölcsönadott pénzem?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm még novemberben kért tőlem kölcsön pénzt. Az indoka az volt, hogy el vannak maradva a lakbérrel és a rezsivel, és ha nem fizet, elveszíthetik lakhatásukat gyerekével és élettársával. 100 e Ft-ot adtam kölcsön, az összeg visszafizetését decemberre ígérték. Decemberben természetesen nem tudtak fizetni, de gondoltam rendben van, itt a karácsony stb., fizessenek januárban. Természetesen nem kerestek, így hát megkerestem őket én. Felháborodottan adtak 10 e Ft-ot, és közölték, hogy ezzel ők rendezettnek tekintik a tartozásukat, és egyébként is, ők úgy emlékeznek, hogy csak 10 e Ft-ot adtam. Ezen kívül közölték, ha nem hagyom őket békén, feljelentenek uzsorázásért. Nem tudom mitévő legyek. Egyrészt nagyot csalódtam bennük, másrészt nekem is szükségem lenne a pénzre. Tanácsok?

2015. jan. 13. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Papír van róla?
2015. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Küldd rájuk az adóhivatalt (esélytelen, hogy ezzel foglalkozzanak, de egy próbát megér), verőembereket, szólj a főbérlőjüknek...


Feljelenteni nem jelenthetnek uzsorázásért, mert nem kértél kamatot (és a rendőrség ekkora tételben le is szarná, az uzsorázást is bizonyítani kell, 100 000 forint kölcsönadása meg semmifélekepp nem az).


Egyébként szerintem ez sajnos a tanulópénz kategória. Törvényesen visszaszerezni esélytelen... :-(

2015. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Verőember nem kell mert önbíráskodás, viszont a nyakukra kell járni napi szinten telefonon, személyesen, mindenhogyan. Interneten is meg kell keresni őket, felkeresni az ismerőseiket és elmondani nekik, felhívni szüleiket, rokonaikat. Egy pillanatra sem szabad hagyni őket élni. Sosem fognak hatósághoz fordulni, mert tudják hogy bukhatnak. Hangfelvételt kell kicsikarni tőlük, amiben akár csak egy pillanatra is beismerik a kölcsönt.
2015. jan. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerződéssel bemész a közjegyzőhöz, akinél fizetési meghagyást indítasz. Ami persze nyilván nincs, minek is bizonyíték, ha kölcsönadunk másnak...

Amúgy mégis mit hittél, akinek elmaradásai vannak, az 1 hónap alatt rendbe jön úgy, hogy a kölcsönt is visszafizeti?

2015. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Dehogy van papír róla. Nem akarom bepiszkolni a kezem, szóval verőemberek és hasonlók kizárva. Valami furfangos megoldás kellene.
2015. jan. 13. 17:16
 6/15 anonim ***** válasza:

# 3/3 Időpont ma 17:14


A verőembereket nyilván (vagyis annyira mégsem nyilvánvalóan, elveszett a szmájli a végéről az éterben) nem gondoltam komolyan :-)

2015. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt el buktad.Legközelebb ne adj nekik.
2015. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nekem úgy is jó lenne, ha részletekben fizetné vissza, dehát már azt sem akarja.
2015. jan. 13. 17:19
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik hogy a történtekről mindenki értesülni fog (családtagjai, ismerősei, főnöke), ha nem adják vissza. Magyarul lejáratod őket mások előtt. Szerezz tanúkat is. Viszont ezért nem jelenthetnek fel, mert csak az igazat mondod. Ezenkívül amíg nem adják vissza, nem beszélsz velük többet, és nem hívod meg sehova. Az ilyen nem barát.

Ha ez sem hat rájuk és nem adják vissza, akkor sajnos nincs túl sok esélyed vissza szerezni. De ha nekik többet ér a nevük 90 ezer Ft-nál, akkor visszaadják.

2015. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy haverom (aki mellesleg egy pszichopata) szépen elment az illető lakására tizedmagával és elvitték a tévéjét "kölcsönbe" ahogy kifejezte magát. Hirtelen lett pénz, szóval bevált, de nem javaslom ezt a megoldást.

Nincs helye furfangnak, nem szabad élni hagyni őket. A munkahelyére is be kell menni, elmondani a főnökének, anyjának, még a kutyájának is. Sok esetben a szégyen segít. Ha ez sem jön be, bukó.

2015. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!